Woody Sez - nowojorski zespół folkowy po raz pierwszy w Polsce

13.10.2018 18:00

Miejsce wydarzenia: Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej - Warszawa, Myśliwiecka 3/5/7

Organizator: Polskie Radio SA

Organizator: Radiowe Centrum Kultury Radiowej oraz Karrot Kommando 
 
Wykonawcy:
David M. Lutken - gitara, śpiew
Darcie Deaville - kontrabas, bandżo, śpiew,
Megan Loomis - skrzypce, śpiew
Andy Teirstein - gitara, skrzypce, bandżo, śpiew

 
WOODY SEZ  to pełny energii i pozytywnych emocji zespół, który wykonuje pieśni Woody Guthriego – jednego z najważniejszych bardów amerykańskiej  muzyki folkowej.
Zespół tworzy czwórka utalentowanych muzyków związanych ze sceną nowojorską, Broadwayem i tamtejszym uniwersytetem muzycznym. Znakomicie opanowali oni grę na wielu instrumentach, takich jak gitara, skrzypce, drumla czy cymbały. Przywrócili również do życia wiele postaci, które są bohaterami niesamowitej historii Woody Guthriego.

 Połączenie wspaniałej gry aktorskiej, pasjonującej historii Guthriego i synergii ponadczasowych pieśni – folkowych hymnów, tworzą razem widowisko, które trzeba zobaczyć. Woody Guthrie opowiadał o problemach zwykłego człowieka, uprzedzeniach, wykluczeniu, ale i nadziei, szacunku, miłości, podobnie jak muzyka zespołu Woody Sez.

 The Rock and Roll Hall of Fame nazwało Woody Guthriego - "niezwykłym bohaterem folku; człowiekiem, który w latach 30. i 40.  przetransformował ballady folkowe w muzykę sprzeciwu i komentarz społeczno – polityczny. Guthrie otworzył drogę takim artystom jak Bob Dylan, Bruce Springsteen, Ramblin' Jack Elliott, John Sebastian, Phil Ochs, Tom Paxton i wielu innym twórcom muzyki folkowej i rockowej. Przepojony wolnością i ciekawością świata Woody Guthrie, prowadził kolorowe życie, które przeszło do legendy i zdecydowanie wpłynęło na kulturę Ameryki XX w."  

 Liderem zespołu Woody Sez jest Andy Teirstein – spiritus movens nowojorskiej bohemy artystowskiej.
Jego twórczość kompozytorska inspirowana jest bogatymi i różnorodnymi ludowymi korzeniami współczesnej kultury. Muzyka Teirsteina została opisana przez „The New York Times” i „The Village Voice” jako "magiczna", "genialna" i "znakomicie wykonana".
Teirstein był uczniem Leonarda Bernsteina, Henryego Branta, Bruce’a Saylora i Davida Dela Tredici. Komponuje on muzykę do sal koncertowych, filmu i teatru. Jest laureatem nagród m.in. National Endowment for the Arts, New York Foundation for the Arts oraz American Composers Forum. Obecnie jest dyrektorem Translucent Borders – międzynarodowej instytucji, propagującej kulturę i muzykę w różnych krajach świata.

Kup bilet