Portal perspektywy.pl przedstawił oficjalny tegoroczny ranking liceów ogólnokształcących w Warszawie. Na pierwszym miejscu wciąż utrzymuje się Staszic. Batory znacznie poprawił swoje wyniki, z kolei LO im. Jasienicy spadło o kilka pozycji niżej.

Ranking publikowany przez „Perspektywy” jest bardzo często ważnym wyznacznikiem w wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Co ambitniejsi uczniowie zerkają na zestawienie, aby przekonać się, która placówka wróży im najlepszą przyszłość. Chociaż nie powinien być to element decydujący, z pewnością pomaga w podjęciu właściwej decyzji.

Kto i dlaczego?

Licea oceniano według trzech kryteriów, a były to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Czołówka rankingu prezentuje się następująco: miejsce I – XIV LO im. St. Staszica na Ochocie, miejsce II – II LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Batorego w Śródmieściu, miejsce III – VIII LO im. Władysława IV na Pradze-Północ. Nieco dalej plasują się śródmiejskie LVXXII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz XXVII LO im. Tadeusza Czackiego, a na miejscu 6. - Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy.

Staszic po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny. Ochockie liceum pozostaje na najwyższym podium niezmiennie od siedmiu lat. Równie dobrze ma się LO im. Władysława IV. Nieco gorzej, poszło jednak szkole im. Jasienicy, która jeszcze w zeszłym roku plasowała się na miejscu 2. - dziś zajmuje pozycję 6.

MK/fot. perspektywy.pl