Wojewódzki etap Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wygrali na Mazowszu uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Poniatowskiego w Warszawie. Zdobyli oni na teście 25 punktów, czyli maksymalną liczbę. Zespół uczniów ze stołecznego liceum będzie reprezentował województwo mazowieckie w Finale Olimpiady ZUS 26 kwietnia.

Etap wojewódzki Olimpiady dla szkół z Mazowsza odbył się 15 marca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wzięło w nim udział 66 uczniów z 22 szkół ponadpodstawowych.

Drugie miejsce zajęli w wojewódzkim etapie Olimpiady uczniowie z warszawskiego VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu.

Na laureatów Olimpiady pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” czekają cenne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety i czytniki e-booków. Zwycięzcy otrzymają także indeksy na uczelnie wyższe, m.in. na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, czy Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Emil Wratny
I Oddział ZUS w Warszawie