W tym roku mija 50 lat od uruchomienia produkcji Polskiego Fiata 125p. Z tej okazji po całej Polsce wędruje wyjątkowa wystawa. Już od 22 listopada można zobaczyć ją na placu Defilad w Warszawie.

Tak zwany Duży Fiat został wprowadzony na rynek jako następca dla przestarzałej Warszawy 223/224. Produkcję rozpoczęto 28 listopada 1967. Przez lata, Fiat 125p ulegał licznym modernizacjom. W roku 1978 pojawił się jego następca – Polonez. Oba modele produkowane były jednak równocześnie aż do zakończenia produkcji Dużego Fiata w 1991 roku. Łącznie powstało blisko 1,5 mln egzemplarzy modelu. Najpopularniejsze oraz najciekawsze z nich, można już zobaczyć przed wejściem głównym Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1. W podróż po przeszłości zabierze was Dyrektor Narodowego Muzeum Techniki, Piotr Mady.

Wystawa jest nie lada gratką dla fanów klasycznej motoryzacji. Jest też przede wszystkim okazją do odświeżenia wspomnień z dawnych lat. Tatusiowie, nie zapomnijcie zabrać swoich synów! Dla was będzie to powrót do przeszłości, a dla nich świetna lekcja historii.

Wstęp na wystawę, która potrwa do 4 grudnia jest wolny.

fot. wikimedia