Ruszył jeden z największej festiwali jazzowych w Polsce. W ciągu dwóch miesięcy jego trwania, na warszawskiej Starówce odbędzie się 9 koncertów z udziałem międzynarodowych gwiazd.

To już 24. edycja tego wydarzenia i na pewno nie ostatnia. Festiwal co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Gromadzi wybitnych muzyków z różnych stron świata, jest okazją do spotkania sławnych jazzmanów, a także odkrycia nowych osobowości muzycznych. Do tej pory gościli na nim tacy artyści, jak: Alfredo Rodriguez, Grace Kelly, John Pizzarelli, Duffy Jackson, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Włodek Pawlik, Włodzimierz Nahorny, Jarosław Śmietana, czy Leszek Możdżer.

Wielkie otwarcie festiwalu miało miejsce w sobotę 30 czerwca. Na scenie Rynku Starego Miasta zagościł włoski trębacz Paolo Fresu w towarzystwie fantastycznych muzyków. Kolejne spotkania uświetnią artyści z USA, Francji, Hiszpanii, Austrii, Skandynawii i Polski.

Koncerty grane są w każdą sobotę o godz. 19.00, a wstęp na nie jest bezpłatny. Cykl zakończy się 25 sierpnia występem francuskiego gitarzysty Biréli Lagrène. Zapoznajcie się z poniższym harmonogramem wydarzenia. Zapraszamy!

MK/fot. UM Warszawa