Ponad 100 lat temu Warszawa powiększyła się. Do stolicy przyłączono podmiejskie osiedla. W granicach Warszawy znalazły się Saska Kępa, Grochów i Gocław. Władze, które zdecydowały o przyłączeniu osiedli do stolicy, gdzieś na terenie obecnej Pragi-Południe, ukryły wyjątkowy skarb. Miał on ochronić dzielnicę w razie niebezpieczeństwa, a teraz Waszym zadaniem jest go odnaleźć!

Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza Was do wzięcia udziału w grze miejskiej, rozłożonej w czasie. Możecie zawsze zrobić przerwę i potem kontynuować. Pierwszy etap gry rozpoczął się w maju, jednak wciąż możecie do niego dołączyć! Nasza zabawa trwa do października. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zadania są różne, bardziej i mniej wymagające, bardziej i mniej czasochłonne, dopasowane do różnych grup wiekowych - krótko mówiąc - spróbujcie i sami zobaczycie!

W pierwszym etapie uczestnicy muszą wykazać się wiedzą na temat dzielnicy, spostrzegawczością oraz pomysłowością. Podczas swoich poszukiwań odwiedzają między innymi Speak Up English School, Empik School Saska, gdzie muszą wykazać się znajomością kultury krajów anglojęzycznych oraz restaurację Repubblica Italiana, w której mogli poznać wyjątkowe dania włoskiej kuchni. Ale to tylko początek. Uczestnicy gry poznają najciekawsze punkty historyczne, kulturalne i ciekawostki, których dowiedzą się tylko na naszej grze! Zabawa nie tylko kształci, ale też integruje i daje niezapomniane wrażenia.

Do pierwszego etapu możecie przystąpić do 14 września włącznie. W sumie macie 30 dni na wykonanie zadań i dostarczenie nam mailowo lub osobiście do Fundacji uzupełnionej karty gry.

W lipcu, rozpoczął się etap drugi, który otwiera przed nami kolejną dawkę przygód! Tym razem czeka na Was (do wyboru) 60 nowych, ciekawych miejsc, które skrywają pewne tajemnice. Aby ukończyć tę część, należy odwiedzić przynajmniej 30 z nich i wykonać zadania. Ten etap ruszył 15 lipca, a na wykonanie zadań macie czas do 28 września 2016 r.

Wszystkich prażan i nie tylko zapraszamy do wspólnej zabawy nie przez jeden dzień czy weekend a przez całe 4 miesiące! Próbę odnalezienia skarbu możecie podjąć sami, z grupą znajomych, rodziną czy przyjaciółmi. Zadania i fabuła poprowadzi Was przez świat zagadek, zabawy i najciekawszych punktów dzielnicy Praga-Południe.

Więcej info na www.zwalcznude.pl

Aby wziąć udział w naszej zabawie, należy napisać maila na: skarb@zwalcznude.pl lub zgłosić się do siedziby Fundacji Zwalcz Nudę (ul. Kickiego 1), w celu otrzymania pakietu startowego.