Interesującą ofertę artystyczną przygotował na tegoroczny sezon wakacyjny powsiński Park Kultury i Rekreacji. W wybrane niedziele lata na scenie amfiteatru wystąpią znani muzycy oraz wokaliści, a wśród nich Stasiek Wielanek i Magdalena Ptaszyńska. Na zakończenie sezonu rozlegną się rytmy ABBY.

W pierwszą niedzielę lipca (3.07. g. 14:00) nastąpi spotkanie z muzyką jazzową, za sprawą zespołu Old Jazz Band, jednej z najbardziej znanych polskich grup wykonujących jazz tradycyjny.

W dwa tygodnie później, 17 lipca, wystąpi Trio Jacka Namysłowskiego z przebojami muzyki polskiej i zagranicznej oraz kompozycjami własnymi lidera zespołu. Natomiast 31 lipca będzie okazja posłuchać klasycznych dzieł muzyki fortepianowej, a to za sprawą pianisty Fryderyka Babińskiego, który zagra utwory mistrzów klawiszy, w tym Fryderyka Chopina, Johannesa Brahmsa oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta.

W sierpniu odbędą się dwa występy. 14 dnia miesiąca spektakl teatralno-muzyczny „Opowieści paryskie” zaprezentuje duet artystów, Eric Folli i Joanna Pawlik, którzy postarają się oczarować widzów klimatem niezwykłego, dawnego Paryża, za czasów Edith Piaf i Charlesa Aznavoura, grając i śpiewając utwory właśnie z repertuaru tych legendarnych pieśniarzy. W dwa tygodnie później na scenie amfiteatru pojawi się z recitalem Magdalena Ptaszyńska, a w jej wykonaniu będzie można usłyszeć przeboje światowych singerów, takich jak Lionel Richie, Aretha Franklin, Frank Sinatra, Jennifer Lopez oraz zespół The Beatles, w nowych, jazzowo-popowych aranżacjach.

Na zakończenie cyklu spotkań – 4 września ze sceny rozlegną się dynamiczne rytmy piosenek i muzyki grupy ABBA. Utwory z jej repertuaru wykonają: Aneta Strzeszewska, Beata Orbik, Joanna Pawlik, Kamil Mikos.

Na wszystkie występy wstęp wolny.

PK