Data wydarzenia: 24.11.2017 19:00 - 24.11.2017 21:00
Miejsce wydarzenia: Kino Praha, ul. Jagiellońska 26

Zapraszamy na pokaz filmu „Cicha noc” oraz spotkanie z reżyserem Piotrem Domalewskim. Rozmowę przeprowadzi dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, autor książki „Reżyserzy” – Janusz Wróblewski.

Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego to niepowtarzalna okazja by spotkać się z wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. W trakcie spotkania widzowie mają okazję wzięcia udziału w dyskusji na temat prezentowanych filmów, a także twórczości zaproszonych gości.

Tym razem, zobaczymy pełnometrażowy debiut fabularny Piotra Domalewskiego pt.: „Cicha noc” nagrodzony Złotymi Lwami na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Główny bohater filmu, Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Piotr Domalewski – znany aktor teatralny z kilkoma znaczącymi sukcesami na koncie, dramaturg, aktor telewizyjny i filmowy, a także autor docenianych filmów krótkometrażowych – opisuje Polskę współczesną z własnej perspektywy, odwołując się do osobistych doświadczeń i przemyśleń. Jego ambicją przy pracy nad kinowym pełnometrażowym debiutem fabularnym było stworzenie kameralnego dramatu, osadzonego w rozpoznawalnych realiach i podejmującego palące kwestie, które dotyczą wielu polskich rodzin.

Bilet w cenie 26zł można zarezerwować w kasie Kina Praha dzwoniąc pod numer: (22) 343 03 10.