Czeka nas taneczny lipiec na Podzamczu. Stołeczna Estrada po sukcesie ubiegłorocznego „Dancingu 60-lecia” zaprasza warszawiaków na „Potańcówki przy fontannie”.

W każdy piątek i sobotę tancerzy zaproszą niezwykli muzycy, prezentując klimaty niezapomnianych warszawskich szlagierów, funku, jazzu, retro popu, big beatu, bossanovy i tanga. Nie zabraknie także DJ-skich setów ze współczesną muzyką taneczną oraz wytrawnych tancerzy, którzy nauczą kroków wszystkich pasjonatów tańca.

Warszawa jako jedno z niewielu miast może poszczycić się wspaniałym, lokalnym folklorem muzycznym. Zaplanowany program jest bardzo różnorodny, ale na pewno nie zabraknie w nim klimatów muzycznych Czerniakowa i starej Pragi.

Specjalnie zaprojektowany drewniany podest oraz scena stanęły w samym sercu Podzamcza, tak by jak najlepiej korespondowały z tym miejscem. Od kilku już lat Multimedialny Park Fontann stanowi dla warszawiaków i turystów źródło relaksu i niezwykłych wrażeń zapewnianych przez cotygodniowe, multimedialne show.

Start 1 lipca, wstęp na potańcówki jest wolny.

Program potańcówek

Piątek, 1 lipca /godz. 19:00-22:30/
Michał Fogg, Tomasz Konca

"Wieczorek przy mikrofonie" - "Warszawa da się lubić - uroki i nieco ciemniejsze strony Syreniego Grodu w piosence", to audycja na żywo poświęcona historii polskiej muzyki rozrywkowej - retro. Zapomniane szlagiery przeplatane komentarzem prowadzących.

Do wspólnej zabawy zaproszą tancerze z grupy Grzegorza Ajdackiego – Stowarzyszenie „Dom Tańca”.

Sobota, 2 lipca /godz. 18:00-22:30/
Kovalczyk Funkyjazz Live /wieczór funky & jazz / DJ Warson

Pełen charyzmy i emocji występ Kovalczyk Funkyjazz Live dopełniony kontaktem wokalisty z publicznością, a do tego świeża i wyjątkowo brzmiąca mieszanka gatunków muzycznych, wpisze się w gust zarówno szerokiej, jak i bardzo wymagającej publiczności.

DJ Warson entuzjasta funku i disco, jako producent inspiruje się muzyką z lat 70/80 co słychać w każdym jego utworze i widać na parkiecie pełnym roztańczonych ludzi.

Wieczorowi w rytmie jazzu i funku towarzyszyć będzie energetyczny zespół taneczny Warszawski Funk.

Piątek, 8 lipca /godz. 19:00-22:30/
Bardotka Trio/Wieczór Warszawski / DJ Boogie

Bardotka Trio nazwane zostało „polskimi The Puppini Sisters”. Mają własny charakter, a wykonywana przez nie muzyka to nie tylko nastrojowy swing, ale przede wszystkim wybuchowa mieszanka łobuzerskich dźwięków – przez retro pop, big beat, bossanovę i tango po takie muzyczne miszmasze jak vintage country.

DJ Boogie na stałe wpisany jest w klubową mapę Polski, rozgrzewając parkiety w takich miejscach, jak warszawskie Platinium, luksusowy The Eve, Mono Bar, Capitol, bydgoski Moralist, sopockie Ego, Czekolada oraz sławny helski Solar Beach Bar.

Tego wieczoru ponownie spotkamy się z tancerzami Warszawskiego Funku.

Sobota, 9 lipca /godz. 18:00-22:30/
Czess Band / DJ Sparky

Czess Band - warszawska kapela grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Zespół przypomina, że muzyka warszawska to muzyka wielu wpływów światowych i że stolica zawsze na te wpływy była otwarta. Daleko nie szukając - np. apaszowskie tango ma swe korzenie w Argentynie, a polka galopka pochodzi z Czech.

DJ Sparky podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu.

Tego wieczoru parkietem zawładną tancerze z formacji Shim Sham.

Piątek, 15 lipca /godz. 19:00-22:30/
Michał Fogg, Tomasz Konca

„Wieczorek przy mikrofonie”

"Szlagiery i kariery - historia polskiej muzyki rozrywkowej od jej narodzin do czasów dzisiejszych". Te melodie i ten klimat jest cały czas obecny w sercach słuchaczy - trzeba go tylko ożywić i to właśnie robimy najlepiej. Pozwalamy wspominać i powracać do tych wspaniałych lat ale nie tylko również młodzi odbiorcy znajdują w naszych audycjach wiele ciekawych inspiracji.

Tancerze z grupy Grzegorza Ajdackiego – Stowarzyszenie „Dom Tańca” ponownie nauczą nas kroków tradycyjnych tańców warszawskich.

Sobota, 16 lipca /godz. 18:00-22:30/
Warszawski Kwartet Sentymentalny / DJ Kozak z własnej Woli

To żywy folklor miejski w wykonaniu młodych fascynatów dawnej muzyki wielkich miast (i nie tylko). Piosenki z repertuaru grupy to utwory przedwojennych teatrów, podwórzowe ballady i kuplety warszawskiego i lwowskiego międzywojnia oraz kompozycje współczesnych twórców inspirujących się folklorem miejskim, jak również polskie melodie tradycyjne.

DJ Kozak z własnej Woli - członek kolektywu „Panowie z Twardej”, operując konsoletą wydobywa niepowtarzalne brzmienia i nadaje każdej imprezie unikalnego klimatu. Mocno związany z folklorem warszawskim, którego jest znawcą i miłośnikiem.

Stowarzyszenie „Dom Tańca” ponownie będzie nam towarzyszyć tego wieczoru.

Piątek, 22 lipca /godz. 19:00-22:30/
Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska / DJ Pan Fogg.

Od 1970 roku przez trzynaście lat kierował Kapelą Czerniakowską zespołem, który założył i był jej liderem. To dzięki niemu piosenka warszawska zdobyła sobie miejsce na najlepszych estradach. Kapela Czerniakowska stanęła w jednym rzędzie z wybitnymi wykonawcami lat siedemdziesiątych. Naturalnym kontynuatorem tej spuścizny jest Kapela Warszawska, którą Stasiek Wielanek założył w 1985 roku. W jej repertuarze znajdziemy również piosenki warszawskich przedmieść, ale nie tylko. Na kilkunastu płytach CD i niezliczonych kasetach są też piosenki lwowskie, legionowe, żydowskie, biesiadne oraz kolędy.

DJ Pan Fogg – Michał Fogg, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmującej się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Tego wieczoru do tańca porwie nas zespół taneczny Shim Sham.

Sobota, 23 lipca /Godz. 18:00-22:30/
The Warsaw Dixielanders / DJ Sparky

The Warsaw Dixielanders – na ich repertuar składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego. DJ Sparky podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu. Zespół taneczny Shim Sham.

Program będzie miał przerwę na czas trwania pokazu fontann w godz. 21:30 – 22:00.

Facebook: https://www.facebook.com/events/264621723900545/