Instrumenty muzyczne, roboty, pojazdy, bohaterowie filmów i bajek oraz perły architektury, a wszystko to wybudowane wyłącznie z klocków.

Do 28 marca będzie czynna największa wystawa budowli z klocków LEGO. Organizator postanowił przedłużyć to wydarzenie roku na PGE Narodowym ze względu na olbrzymie zainteresowanie.

Jest to już druga edycja wystawy budowli z popularnych klocków. Tegoroczna edycja to 110 unikatowych, premierowych makiet. Znajdziemy wśród nich rekordowego, zbudowanego w skali 1:7 Boeinga 747. Samolot mierzy 11 metrów i składa się z ponad miliona części. Największy samolot z klocków na świecie powstawał prawie rok.

Na wystawie znajdziemy również wykonaną w skali 1:1 postać Roberta Lewandowskiego. Figura piłkarza jest szczególna i przewidziano dla niej honorową przestrzeń na wystawie. Wykonano już tysiące zdjęć idola Polaków. O jakości wykonania eksponatu świadczy fakt, iż sam Robert Lewandowski opublikował zdjęcie swojej podobizny z klocków na Facebooku.

W lutym swoje premiery miały również budowle takie jak: postać najwyższego człowieka świata Roberta Walowa mierzącego 272 cm, Kraina Erebor z ekranizacji Hobbita czy dworek w Soplicowie znany dobrze wszystkim z Panna Tadeusza.

Oprócz niesamowitych makiet, na terenie wystawy organizator przewidział strefę zabawy klockami oraz kino edukacyjne. Na tej ogromnej zajmującej 600 metrów kwadratowych specjalnie wydzielonej przestrzeni można bawić się na kilkanaście różnych sposobów - pisać i malować klockami, ścigać się na torze lub skakać pojazdami na skoczni. Dla najmłodszych czeka niezliczona ilość klocków Duplo.

Wystawa na PGE Narodowym otwarta jest codziennie do 28 marca 2016 r. w godzinach 9.00-20.00 (w niedziele 10.00-20.00).

godziny otwarcia wystawy w okresie świątecznym

Wielka Sobota 26.03. - 9.00-18.00

Niedziela Wielkanocna 27.03. - 12.00-20.00

Poniedziałek Wielkanocny 28.03. - 10.00-20.00

Konrad Hamelusz/fot. pixabay.com