Offowe filmy z całego świata w Warszawie.

Oryginalne, wzruszające, zabawne, zaskakujące. W momencie, gdy widzowie zachwycają się kolejnymi kasowymi przebojami, na drugim biegunie filmowego światka powstaje tzw. kino offowe, docierające zazwyczaj do wąskiego grona odbiorców.

Czym konkretnie jest kinematografia spod znaku off? To przede wszystkim kino tworzone z pasji oraz potrzeby dialogu z widzem. Kino niezależne to kino pełne filmów, o których można rozmawiać godzinami. Pozwala się wyciszyć, zwolnić, zatrzymać w maratonie premier. Stwarza idealne warunki do refleksji, zadania sobie ważnych pytań, zmierzenia się z emocjami. Jest wolne od determinowanej ogromnym budżetem i oczekiwaniami wytwórni presji na wyniki, a tym samym może sobie pozwolić na nieoczywiste rozwiązania w zakresie fabuły, formy i castingu. Kino niezależne to także kino wolne, wypływające z potrzeby wolności twórczej i tę wolność akcentujące całym sobą.

Na bliskie spotkanie z kinem offowym i jego twórcami zaprasza Dom Kultury Kadr przy ul. Rzymkowskiego 32. Najbliższa projekcja filmów rozpocznie się tu w czwartek, 25 stycznia o godzinie 19:00. Wstęp wolny, rezerwacja miejsc telefonicznie: (22) 843 88 81.

NK/ fot. DKKadr