Zawodnicy Hutnika Warszawa wygrywają swoje kolejne spotkanie. W 29. kolejce IV ligi mazowieckiej, grupy południowej, pokonali u siebie Wilgę Garwolin 2:1.

Piłkarze „Dumy Bielan” zdecydowanie przeważali przez całe spotkanie. Widoczna była różnica w posiadaniu piłki oraz liczbie stworzonych sytuacji bramkowych. Jednak to właśnie przyjezdni otworzyli wynik spotkania. Po dużym nieporozumieniu w szeregach defensywy Hutnika, sytuację sam na sam wykorzystał Arkadiusz Zalewski. Strata bramki zadziałała na gospodarzy pozytywnie i jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania. Po składnej i zespołowej akcji w  38 min. piłkę do siatki skierował Dawid Jarczak.

Druga połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy wraz z kolejnymi akcjami podbramkowymi byli coraz bliżej wyjścia na prowadzenie. Gola na wagę zwycięstwa w 71 min. zdobył Jakub Mierzejewski, który skutecznie dobił piłkę odbitą od bramkarza przyjezdnych. W dalszej części gry zawodnicy Hutnika stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji, choć zabrakło im precyzji, by podwyższyć wynik spotkania.

Dzięki kolejnemu zwycięstwu piłkarze „Dumy Bielan” tracą już jedynie 6 pkt. do podium IV ligi mazowieckiej. W kolejnej kolejce 28 maja zmierzą się na wyjeździe z sąsiadującym w tabeli Orłem Wierzbicą.

Hutnik Warszawa – Wilga Garwolin 2:1
Bramki: 38′ Dawid Jarczak, 71′ Jakub Mierzejewski – 16’ Arkadiusz Zalewski.