Jeśli wydaje się wam, że za organizacją sportowych imprez masowych stoją wyłącznie wielkie organizacje, to się mylicie. 17-letni mieszkaniec Warszawy właśnie udowodnił, że również nastolatek może zorganizować fantastyczny turniej.

Wydarzenie odbyło się w sobotę, 15 lipca na obiekcie "Syrenka" w Marysinie Wawerskim. Rafał Kowalski zaprosił do wzięcia udziału w piłkarskich zmaganiach 10 drużyn. Młodzi sportowcy rywalizowali w kategorii open. Wśród zespołów bezkonkurencyjny okazał się zespół "Piąteczki", drugie miejsce zajęły "Starszaki", a trzecie zespół FC Natolin. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Kur, najlepszym strzelcem – Łukasz Słutomiński, a tytuł najlepszego bramkarza zdobył Tomasz Warszawski.

Zaproszenie 17-latka przyjęli profesjonalny komentator i sędzia z uprawnieniami MZPN. Rafał zadbał też o zapewnienie uczestnikom imprezy profesjonalnej opieki medycznej. Zorganizowanie przez chłopaka tego wydarzenia okazało się znakomitym pomysłem. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni, a większość drużyn już zgłosiła swoje uczestnictwo w następnej edycji turnieju. Jak mówi młody organizator, tym razem będzie to jeszcze większa impreza. W niedzielę, 20 sierpnia na boisko wyjdzie bowiem prawdopodobnie aż dwadzieścia drużyn.

Gratulujemy Rafałowi zapału i życzymy, aby sport oraz promowanie go zawsze dawały mu tyle radości co obecnie!

ML/fot. Archiwum R. Kowalskiego