We wtorek (14 lutego) Mistrz Polski w pływaniu Sebastian Karaś podejmie próbę bicia rekordu Polski w najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym. Wystartuje o godz. 10.00 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany przy ul. Lindego 20. Aby pobić rekord Polski musi przepłynąć w ciągu doby co najmniej 54,6 km. Próba została także zgłoszona do Rekordu Guinnessa.

25-letni pływak ma na swoim koncie wiele sukcesów. We wrześniu 2015 roku ustanowił rekord Polski w przepłynięciu kanału La Manche (pokonał wtedy ok. 40 km w 8 godzin 48 minut). Poza tym w ubiegłe wakacje podjął się wyjątkowej próby przepłynięcia wpław przez Morze Bałtyckie. Planował pokonać 100 km z Kołobrzegu na wyspę Bornholm. Sebastian przepłynął 30 km, jednak próbę trzeba było przerwać z powodu trudnych warunków pogodowych – tzw. martwej fali oraz choroby morskiej.

W Walentynki 14 lutego na basenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany w Warszawie (ul. Lindego 20) podejmie próbę przepłynięcia 24 godzin w basenie. Wystartuje o godz. 10.00 we wtorek i spędzi w wodzie całą dobę. Aby pobić rekord Polski musi przepłynąć w tym czasie przynajmniej 54,6 km. Sebastian ma także szansę pobić światowy Rekord Guinnessa, który należy obecnie do Szweda Andreasa Forvassa (w latach osiemdziesiątych przepłynął on w ciągu 24 godzin 101,9 km).

Podczas bicia rekordu będziemy zachęcali do udziału w zbiórce pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki Magdaleny Samoraj, która jest pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.  Dziewczynka cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy, padaczkę, wodogłowie.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pływaniem do wspólnego kibicowania na basenie CRS Bielany w Warszawie, a także do śledzenia relacji na Facebooku oraz Instagramie.

Projekt uzyskał patronat Dzielnicy Bielany, CRS Bielany, a jego sponsorami są firmy: BYŚ (sponsor główny), ADRO, Texo Invest, Dom Formy.

Fot. Rajmund Nafalski i Arch. rodzinne państwa Samorajów