Miłośnicy wspinaczki, a także wszelkiej aktywności fizycznej, nie pogardzą na pewno nową atrakcją w rekreacyjnej Dzielnicy Wisła, usytuowanej w pięknych okolicznościach przyrody.

Ściankę zaprojektowali pro-sportowi mieszkańcy stolicy. Pomysł został z dużym entuzjazmem przyjęty przez władze Warszawy. W ubiegłą sobotę, na oficjalnym otwarciu nowego miejsca, wiceprezydent Michał Olszewski, wyraził radość w związku z realizacją tego przedsięwzięcia: -To dla nas niezwykle cenne, gdy mieszkańcy zgłaszają nam tak innowacyjne projekty. Nie pozostaje nic innego jak pogratulować pomysłodawcy zwycięstwa w głosowaniu i cieszyć się z otwieranej ścianki. Bez wątpienia wzbogaci ona ofertę letnich atrakcji, z których korzystać mogą zarówno dorośli, jak i najmłodsi goście Dzielnicy Wisła. Mam nadzieję, że przyczyni się do promocji uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu - dodał pan wiceprezydent.


 

Wyjątkowość ścianki polega na tym, iż została ona wkomponowana w historyczną pozostałość po moście Syreny i kształtem przypomina naturalną skałę. Ma 170 m² powierzchni i 4 metry wysokości w najwyższym punkcie. Jest świetnie przystosowana dla dorosłych jak i dzieci, zawodowców i początkujących. Z atrakcji można korzystać bezpłatnie przez 7 dni w tygodniu 24h na dobę. W pobliżu ścianki powstaje także ścieżka równowagi „Mind & Body”, której przejście wymagać będzie fizycznej sprawności i intelektualnego sprytu. Oba miejsca na pewno przyciągną wielu śmiałków. A jak wiadomo – do odważnych świat należy. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia Dzielnicy Wisła i spróbowania swoich sił!

 

Ścianka mieści się na Pradze-Północ w międzywalu Wisły w rejonie mostu Świętokrzyskiego.Fot. pixabay i Miasto Stołeczne Warszawa