Daniel Chima Chukwu został nowym piłkarzem Legii Warszawa. Nigeryjczyk jest drugim zimowym transferem Wojskowych. Podpisał 3,5-letni kontrakt.

Daniel Chima Chukwu urodził się 4 kwietnia 1991 roku w miejscowości Kano w Nigerii. Profesjonalną karierę zawodniczą rozpoczynał w Norwegii, gdzie występował w zespołach FK Lyn oraz Molde FK. Z tego drugiego zespołu w styczniu 2015 roku odszedł do chińskiego SH Shenxin. W ostatnim sezonie w tej drużynie, w 22 meczach zdobył 11 bramek i zanotował cztery asysty. Do Legii trafił po tym, jak wygasła jego umowa z chińskim klubem. Z klubem z Łazienkowskiej podpisał 3,5-letni kontrakt. Nowy napastnik Legii zagrał do tej pory jeden mecz w reprezentacji Nigerii.

Kibice i zawodnicy Legii mogą pamiętać Daniela z sezonu 2013/2014, kiedy to klub rywalizował w eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA z Molde FK. W pierwszym meczu w Norwegii padł remis 1:1, w rewanżu przy Łazienkowskiej żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki, dzięki czemu do dalszego etapu rozgrywek awansowali Wojskowi. Daniel Chima Chukwu strzelił bramkę w pierwszym spotkaniu, w drugim zaś był wyróżniającym się zawodnikiem. Nowy napastnik Legii w warszawskim klubie będzie występować z numerem 27 na koszulce.

Fot. J.Prondzyński