We wtorek, 25 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie 60 międzynarodowego wyścigu kolarskiego "Dookoła Mazowsza".

Już o godzinie 15:30 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec (dojazd od ul. Poleczki), zaprezentowane zostaną ekipy, które wezmą udział w kilkudniowych, sportowych zmaganiach. Tego dnia, zawodnicy staną też do sportowej rywalizacji i pojadą na czas na krótkim, liczącym 2,5 kilometra odcinku (start o godzinie 16:00).

Jak informują organizatorzy, na liście startowej sześćdziesiątej edycji znalazło się dotychczas trzynaście ekip krajowych i tyle samo zagranicznych. Wśród startujących zobaczymy zarówno czołowych polskich kolarzy, jak i mocne drużyny zagraniczne z Czech, Łotwy, Białorusi i Niemiec oraz Słowacji, Ukrainy, Danii i Norwegii. W gronie faworytów wymieniani są utytułowani torowcy: mistrz świata Adrian Tekliński, Czech Alois Kankovsky, Niemiec Lukas Liss, Grek Christos Volikakis, a także Polacy: Kamil Zieliński (Domin Sport), Sylwester Janiszewski i Grzegorz Stępniak (obaj z Wibatech 7R Fuji) czy młody Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels).

Nie zabraknie też atrakcji dla amatorów-miłośników kolarstwa, którzy nie chcą ograniczyć się do biernego obserwowania rywalizacji zawodowców. Podczas tzw.: "prologu" na Służewcu kolarze-amatorzy będą mogli wystartować na identycznej trasie, jak uczestnicy wyścigu i porównać swoje czasy z rezultatami profesjonalnych zawodników. Swoje możliwości będzie też można sprawdzić podczas ostatniego etapu w Kozienicach, gdzie na tej samej pętli przeprowadzony zostanie wyścig dla amatorów.

Przypominamy, że "Dookoła Mazowsza" jest jednym z najstarszych polskich wyścigów, a jego historia sięga lat 20-tych ubiegłego stulecia. W 1925 roku przeprowadzono bowiem pierwszą w Polsce etapową imprezę dla cyklistów i był nią właśnie "Bieg Wokół Województwa Warszawskiego".

Program 60. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza:

25 lipca - prolog (2,5 km na czas) Warszawa, Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

26 lipca - 1 etap Teresin- Teresin 168 km

27 lipca - 2 etap Grodzisk Mazowiecki - Grodzisk Mazowiecki 170 km

28 lipca - 3 etap Odrzywół - Odrzywół 168 km

29 lipca - 4 etap Kozienice - Kozienice 165 km

ML/fot. Mazovia Team