14 lutego o godz. 10:01 na basenie CRS Bielany Sebastian Karaś rozpoczął próbę 24-godzinnego przepłynięcia 25 metrowego basenu. Miał w planie pobić dwa rekordy: Rekord Polski oraz Rekord Guinnessa.

Około godz. 23, mężczyźnie udało się pobić pierwszy z rekordów - pokonał wtedy 54,6 km. Ostatecznie, przepłynął w ciągu doby aż 96 kilometrów 850 metrów! Ten wspaniały wynik jest nowym Rekordem Polski w najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym i zapewne przez wiele lat nie zostanie pobity. Do Guinnessa zabrakło niestety kilku kilometrów (obecny rekordzista może się pochwalić wynikiem 101,9 km). Sebastiana dopingowało wielu kibiców - znajomi, zawodnicy z Akademii Pływania Sebastiana Karasia oraz mieszkańcy Bielan i fani z innych miast, którzy przyjechali specjalnie na to wydarzenie.

Jak zdradza Antoni Rokitnicki, menager pływaka, sportowiec co czterdzieści minut, przyjmował posiłki, spożywał m.in. koktajle, banany, tabletki z kofeiną. Aby czas płynął szybciej, na uszach miał słuchawki: słuchał muzyki i audiobooków, ale też znajomych, którzy przez mikrofon dodawali mu wsparcia.

Podczas, gdy 25-latek mierzył się z kolejnymi kilometrami, jego ekipa zachęcała fanów na Facebooku do wsparcia chorej dziewczynki - Magdy Samoraj. Podopieczna Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" cierpi m.in. na padaczkę, wodogłowie, wymaga regularnej rehabilitacji. -Nie znamy jeszcze kwoty, jaką udało się zebrać, ale wiele osób wsparło naszą akcję – cieszy się Antoni Rokitnicki.

Pływak zapowiedział, że przez najbliższy tydzień będzie odpoczywał od wody. Później rusza z treningami. W wakacje podejmie się przepłynięcia wpław przez Morze Bałtyckie: z Kołobrzegu na wyspę Bornholm. Gratulujemy sportowcowi tego wspaniałego wyczynu, a was zapraszamy do śledzenia fanpage'a: Sebastian Karaś - 100 km wpław przez Bałtyk!

Sponsorem głównym projektu była firma BYŚ, pozostali sponsorzy: ADRO, Texo Invest, Dom formy. Patronat nad projektem objęła Dzielnica Bielany oraz Centrum Rekreacyjno Sportowe Bielany.

Antoni Rokicki manager Sebastiana

fot. Rajmund Nafalski