Tomasz Jodłowiec przedłużył kontrakt z Legią Warszawa! Dotychczasowa umowa ''Jodły'' była ważna do 30 czerwca 2017 roku, natomiast po złożeniu podpisu na nowej pomocnik będzie grał przy #Ł3 o rok dłużej. Co więcej, w kontrakcie zapisano możliwość jego przedłużenia do czerwca 2020.

"Jodła" trafił do Legii na początku 2013 roku ze Śląska Wrocław i już w pierwszym sezonie przy #Ł3 zdobył z "wojskowymi" tytuł mistrza Polski oraz krajowy Puchar. Szybko stał się kluczowym ogniwem zespołów najpierw Jana Urbana, a potem Henninga Berga i Stanisława Czerczesowa. Wystawiany w Legii na pozycji defensywnego pomocnika, Jodłowiec zyskał zaufanie selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki, który regularnie powołuje go do drużyny narodowej.

 W koszulce z "eLką" na piersi Tomasz Jodłowiec rozegrał łącznie 142 mecze we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 17 bramek. Z Legią "Jodła" sięgnął po dwa tytuły mistrza Polski oraz dwa krajowe Puchary. Reprezentował "wojskowe" barwy w europejskich pucharach, prowadząc zespół m.in. do 1/16 finału Ligi Europy w sezonie 2014/15. W bieżących rozgrywkach pomocnik spędził na boisku 3,008 minut, występując w 36 z 45 oficjalnych meczów Legii.

 - Dobrze mi się tutaj gra. Zawsze daję z siebie wszystko, bo warto to robić dla tego Klubu i dla tych kibiców. Przede mną ważne trzy miesiące. Chcę zdobyć z Legią mistrzostwo Polski, potem wystąpić na Euro z reprezentacją Polski, a latem wywalczyć dla Warszawy upragnioną Ligę Mistrzów - powiedział po podpisaniu nowego kontraktu "Jodła".

 - Tomek jest piłkarzem, który od kilku sezonów stanowi bardzo ważną część drużyny. Dla mnie najważniejszym kryterium jest jakość - w jego przypadku jej nie brakuje. To jedna z integralnych postaci w Legii - dodał Michał Żewłakow, Dyrektor Sportowy naszego Klubu.