Data wydarzenia: 06.03.2018 17:00 - 06.03.2018 19:00
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Publiczna przy ul. Meissnera 5

We wtorek, 6 marca na Pradze odbędzie się wyjątkowe spotkanie poświęcone kultowemu serialowi z lat 80. Gościem specjalnym będzie współscenarzysta dzieła Stanisława Barei.

Kto z nas nie kojarzy słynnego: „Na szklanki nie podajemy”, „Stasiu, przyszedł ten negatyw”, czy: „Ale... popelina, panie”? Historia mieszkańców ursynowskiego osiedla, chociaż miała jedynie dziewięć odcinków, mocno wryła się w pamięć telewidzów, a to za sprawą niebanalnego humoru i mistrzowskiego scenariusza, który jak żaden inny ośmieszał realia PRL-u lat 80.

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy-Południe wspólnie z Europejskim Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku pragnie wspomnieć czasy, które minęły, ale które wciąż wzbudzają emocje. Zaprasza więc wszystkich fanów polskich seriali na spotkanie ze współtwórcą scenariusza serialu „Alternatywy 4” - Januszem Płońskim. Nikt tak dobrze nie zna kulis produkcji, jak właśnie ten człowiek. Scenarzysta opowie o walce ekipy filmowej z ówczesną cenzurą i na pewno podzieli się anegdotkami z planu.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Gorąco polecamy!


fot. alternatywy4.net