Ta dzielnica Warszawy wydaje się być najbardziej rozśpiewana! W styczniu na Bemowie odbędzie się aż 6 koncertów świątecznych i noworocznych, a każdy z nich będzie wyjątkowy.

Wszyscy czujemy jeszcze na plecach oddech minionych świąt, a z głowy nie wychodzą nam melodie ulubionych kolęd i pastorałek. Dzielnica Bemowo zaprasza Warszawiaków na bożonarodzeniowe wspomnienia i wspólne śpiewanie. Na wszystkie występy wstęp jest bezpłatny.

Pierwszy odbędzie się 5 stycznia na sali widowiskowej klubu WAT. Na „Koncercie Noworocznym” wystąpią soliści: Magdalena Idzik, Krzysztof Ciupiński-Świątek, Jacek Wójcicki, Katarzyna Jamróz, a z nimi Klasyczny Kwintet Dęty „Favori” oraz tancerze.


5.01, godz. 18.00, ul. Urbanowicza 25A, zaproszenia: 28.12 w godz. 8:00-16:00 po pobraniu numerka w Urzędzie Dzielnicy Bemowo lub po wysłaniu e-maila w dniu 28.12 w godz. 8:00-16:00 na adres: www.bemowo.waw.pl.

Miłośników kolędowania zapraszamy 6 stycznia na „Bemowianie! Czas na kolędowanie!” i występ Zespołu Wokalnego SCALA SANCTA w Kościele pw. Bogurodzicy Maryi, gdzie aura sprzyjać będzie wyciszeniu i sentymentalnemu powrotowi do okresu świąt.

6.01, godz. 17.00, ul. Powstańców Śląskich 67A

Dzień później w Kościele pw. Matki Bożej Ostrobramskiej będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu świetnej znanej wokalistki Danuty Błażejczyk, a koncert zatytułowany jest „Witaj Mała Gwiazdko”.

7.01, godz. 18.45, ul. Urbanowicza 49

Kolędowania ciąg dalszy, a więc zapraszamy na koncert: „Najpiękniejsze kolędy i pieśni na Świąteczny czas” w wykonaniu duetu Katarzyny Jamróz i Witolda Cisło, który odbędzie się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

14.01, godz. 17.00, ul. Słomiana 2/4

W przedostatnią niedzielę stycznia w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów zabrzmi dobrze znany nam wszystkim głos Moniki Kuszyńskiej. Wokalistka wykona najpiękniejsze polskie pastorałki, a koncert zatytułowano: „Wesołą nowinę słuchajcie...”.

21.01, godz. 16.30, ul. ks. B. Markiewicza 1

A co powiecie na kolędy w stylu gospel? Energetyczny koncert „Hej kolęda na Bemowie!” da zespół „Siena Gospel Choir” w Kościele pw. Bogurodzicy Maryi w ostatnią niedzielę stycznia.

28.01, godz. 16.30, ul. Powstańców Śląskich 67A

fot. arch. Parafii św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu