Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział zmiany w obrębie jednego z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Warszawie. Wielu kierowców uniknie kolizji.

Krzyżówka ulic ks. J. Popiełuszki i Z. Krasińskiego jest miejscem wielu wypadków drogowych. -Duże natężenie ruchu z kilku kierunków, w tym tramwajowego, powoduje, że kierowcy nie radzą sobie ze skręcaniem w lewo (…) Do wypadków dochodziło pomimo działającej sygnalizacji świetlnej. Ich przyczyna została określona jako nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez skręcających w lewo - tłumaczy ZDM. Dużo kolizji wynikało z błędnego przekonania kierowców, że może jeszcze zdążą skręcić, zanim zmienią się światła.

Zarząd Dróg Miejskich postanowił rozwiązać ten problem w następujący sposób – zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z obu kierunków Popiełuszki w Krasińskiego. Żeby znaleźć się na ul. Krasińskiego, trzeba będzie skręcić w prawo, zawrócić w wyznaczonym miejscu przed ulicą Trentowskiego i Sady Żoliborskie, a następnie przejechać skrzyżowanie na wprost. Takie rozwiązanie ma znacząco poprawić bezpieczeństwo na żoliborskim skrzyżowaniu. Prace modernizacyjne, ze zmianą znaków drogowych, mają zostać przeprowadzone w ciągu najbliższych kilku tygodni.

MK/fot. warszawa.wikia.com