Producent osłonek przeciwsłonecznych na szyby samochodowe firma Ontex zwróciła się do Biedronki z prośbą o wycofanie ich z obrotu. Zwroty przyjmowane są do 18 września w dowolnym sklepie tej sieci. Do zwrotu nie jest potrzebny paragon.

Osłonki były rozdawane jako darmowy gadżet do promocyjnych zestawów innych produktów, które były sprzedawane w Biedronce od 15 maja.  W zamian za oddane osłonki Biedronka rozda bony o wartości 15 zł do wykorzystania w sklepach sieci do końca września. Nie będzie jednak można kupić za nie papierosów, alkoholu, mleka ani żywności dla dzieci.

Biedronka przeprasza za te niedogodności, a w przypadku pytań związanych ze zwrotem osłonek, sieć prosi o kontakt z biurem obsługi klienta. Sama nie wyjaśnia, co dokładnie było nie tak z osłonkami.

Nam konsultant z infolinii wyjaśnił, że istnieje ryzyko udławienia się przez dziecko przyssawkami, jakimi te osłonki są mocowane do okien samochodowych. Mogą się bowiem odkleić od osłonki, a małe dziecko mogłoby je połknąć. Na wszelki wypadek producent zdecydował więc wycofać produkt z rynku.