Wielki sukces policjantów ze specjalnej grupy tzw. "Archiwum X" powołanej w ramach Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP!

Funkcjonariusze zajmujący się nierozwikłanymi sprawami sprzed lat właśnie ustalili i zatrzymali osoby podejrzane o dokonanie zabójstwa Pawła D. ps. "Długopis", do którego doszło w 2001 roku obok baru "Kubuś" w Sulejówku. Nieznani dotąd sprawcy zwabili wówczas swoją ofiarę na miejsce, po czym zastrzelili ją z bliskiej odległości.

Jak się okazało w toku prowadzonego śledztwa, zabójstwo było wynikiem porachunków grup przestępczych, które działały w tamtym czasie. Przez wiele lat, sprawcy zbrodni pozostawali bezkarni. Ale dzięki czynnościom wykonanym przez śledczych z "Archiwum X" udało się wrócić do sprawy, która jak się okazało miała ścisły związek z innym zabójstwem. Chodziło o morderstwo dokonane w tej samej okolicy dwa lata wcześniej. Według ustaleń członków "Archiwum X", oba te przestępstwa łączą najprawdopodobniej osoby sprawców.

Dzięki tym ustaleniom oraz wykorzystaniu najnowszych technik śledczych, zebrane zostały nowe dowody, na podstawie których prokurator prowadzący śledztwo zadecydował o zatrzymaniu. Policjanci w asyście antyterrorystów weszli więc do mieszkań w Warszawie i podwarszawskim Julianowie, gdzie pod zarzutem zabójstwa oraz pomocnictwa do zabójstwa zatrzymali 44 Rafała S. i 37-letnią Annę C. Za czyny, których się dopuścili obojgu grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Materiał wideo z zatrzymania podejrzanych znajdziecie TUTAJ.