Data wydarzenia: 23.06.2017 12:00 - 25.06.2017 20:00
Miejsce wydarzenia: Warszawa, Plac przy Torwarze

Trzy fantastyczne dni na Placu przy Torwarze - jednym z eventowych symboli stolicy, pozwolą Wam zakochać się w słodkościach najbardziej lubianych na świecie: we włoskich lodach!

Gelato Festiwal Europa przyjeżdża wreszcie do Polski ze swoimi mitycznymi food truckami. Najbardziej radosny festiwal gastronomiczny na kółkach, który objeżdża Europę już od 7 lat przyciągając zawsze tłumy łasuchów, zatrzyma się także w Warszawie od 23 do 25 czerwca 2017 r. Na swojej tegorocznej trasie podbił już serca i podniebienia mieszkańców Florencji, Rzymu, Turynu, Mediolanu, Londynu (po Warszawie będzie Hamburg i Europejski Finał we Florencji) ... a później Ameryka.

Trochę… historii

Wszyscy kochają lody, zarówno dorośli jak i dzieci, ale tylko niewielu zna ich historię. To pokarm genialny, świeży, odżywczy i na topie. Lody - jeszcze bardziej niż pizza czy spaghetti - są z punktu widzenia historycznego pierwszym produktem, który można nazwać Ambasadorem Włoskiej Kuchni. Prawdziwa pokusa… Wynalazł je w 1559 roku Bernardo Buontalenti, pomysłowy artysta pochodzący z Florencji, który podczas bankietu na dworze Medyceuszy zaserwował pierwszy zimny krem na bazie mleka, miodu i żółtka jajka. To był wielki triumf! W tamtych czasach dania były oznaką potęgi, fantazji i kreatywności kuchni dworów królewskich i arystokracji. Były tym, czym należało zadziwić a często i onieśmielić gości. Od tamtego czasu lody zaczęły się rozpowszechniać najpierw we Włoszech a następnie we Francji, gdzie dotarły dzięki Katarzynie Medycejskiej.

Będzie pysznie...

Podczas Gelato Festival 2017 czeka na nas wiele nowości: podwoiła się liczba Mistrzów lodziarskich gotowych walczyć o tytuł najlepszego smaku europejskiego ze swoim nowym przepisem, stworzonym specjalnie na tę okazję. Konkursy, rozrywki, degustacje, ciekawostki i niespodzianki (bilet upoważnia do spróbowania 16 smaków konkursowych, 10 specjalnych smaków sponsorskich oraz 6 koktajli). Tego się nie da powstrzymać…

Wydarzenie wspierają partnerzy strategiczni: Carpigiani, Carpigiani Gelato University i SIGEP.
Dla tych, którzy kupują bilet online przygotowano super zniżki i kuszące oferty dla rodzin z dziećmi oraz
dla par. Więcej dowiecie się wchodzą na stronę wydarzenia

Jako oficjalny partner medialny Gelato Festivalu mamy dla was niespodziankę! Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do zdobycia są dwa rodzinne zaproszenia (Rodzina Promo 5), na to pyszne wydarzenie! Aby bawić się na Torwarze i razem z bliskimi zajadać pyszne lody należy polubić profile: Halowawa.pl i Gelato Festival Warszawa oraz udostępnić nasz post! A następnie wysłać do nas (mailowo lub w pw na Facebooku) odpowiedź na pytanie: dlaczego to akurat Ty powinieneś zdobyć zaproszenie! Wygra najciekawsza wypowiedź!

Red/fot. Materiały organizatora