Data wydarzenia: 05.10.2017 18:00 - 05.10.2017 20:00
Miejsce wydarzenia: Stara Biblioteka UW, Krakowskie Przedmieście 26/28

Już 5 października studenci nowego wydziału kryminalistyki na Uniwersytecie Warszawskim będą mieli przyjemność spotkać się ze sławnym Henrym Lee, który poprowadzi fikcyjne śledztwo dotyczące nieznanych rękopisów Chopina.

Henry C. Lee jest światowej sławy kryminalistykiem. Pochodzi z Chin, ale jego kariera rozkwitła w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w stanie Connecticut, gdzie pełnił funkcję chief criminalist. Profesor Lee jest założycielem centrum badawczego, w którym kształcą się kryminalistycy z całego świata oraz wiceprezydentem University of New Haven, gdzie prowadzi wykłady. Brał udział w wielu słynnych sprawach kryminalnych, m.in. śledztwie po zamachu na World Trade Center i we wznowionym postępowaniu dotyczącym zamachu na prezydenta Johna Kennedy’ego. Henry C. Lee jeździ ze swoimi wykładami po całym świecie, tym razem odwiedzi Warszawę.

Uniwersytet Warszawski otwiera w tym roku kilka nowych kierunków studiów, m.in. kryminalistykę i nauki sądowe II stopnia. Z tej okazji zaprasza w swoje progi znanego kryminalistyka Henry'ego Lee i organizuje niezwykłe spotkanie. Profesor, przy pomocy publiczności, rozwiąże fikcyjne śledztwo – naukowiec badający autentyczność rękopisu trzeciego koncertu Fryderyka Chopina został porwany. Dlaczego? Co się z nim dzieje? Na te pytania spróbują wspólnie odpowiedzieć. Problem jest fikcyjny, natomiast metody śledcze – prawdziwe. Sprawa nabierze jeszcze bardziej realistycznego charakteru dzięki przedstawionym dowodom z miejsca przestępstwa, wykonanym najnowszą techniką skanowania 3D.

Wieczór zapowiada się niezwykle emocjonująco. Lubisz rozwiązywać trudne zagadki? Przyjdź na spotkanie, wstęp wolny.