Warszawiacy mają okazję przyłożyć rękę do zaprojektowania części Śródmieścia. 8 czerwca rozpoczynają się konsultacje dotyczące zmian przestrzennych w obrębie ul. Wiejskiej.

Miasto na nowo zagospodaruje teren pomiędzy Alejami Ujazdowskimi, ul. Książęcą, Rozbrat i ul. Piękną. Zanim jednak przystąpi do konkretnych działań, chce poznać opinie mieszkańców.

8 czerwca w stołecznym urzędzie, a konkretnie – Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego zostanie wyłożony do wglądu projekt planu miejscowego. Warszawiacy będą mogli się z nim zapoznawać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 aż do 9 lipca.

Co powinno znaleźć się w pobliżu Placu Trzech Krzyży, a czego brakuje w rejonie Parku Rydza-Śmigłego? Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i pomysły podczas konsultacji z projektantem, dyżurującym przy wyłożonym planie w każdy poniedziałek oraz środę (godz. 13.30-15.30), a także sobotę 16 czerwca (godz.10.00-14.00). Ponadto, mają możliwość nadesłania uwag drogą internetową wypełniając formularz dostępny TUTAJ. Każda ankieta będzie rozpatrywana przez samą prezydent Warszawy w ciągu 21 dni od jej wysłania. Pierwsze rezultaty konsultacji mieszkańcy poznają 20 czerwca o godz. 17.00, podczas spotkania z autorami projektu i samorządowcami w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego.

MK/graf.googlemaps