Montaż świątecznej iluminacji rozpoczął się w listopadzie. Wszyscy z niecierpliwością czekają na włączenie światełek. Mamy dla was dobrą informację – to kwestia kilku dni.

Czym byłby zimowy spacer po Krakowskim Przedmieściu bez widoku choinki i świątecznych dekoracji? W grudniu do stolicy napływają tłumy mieszkańców okolicznych miejscowości, żeby zobaczyć iluminacje, których nie ma nigdzie indziej.

W tym roku, Warszawa rozbłyśnie 9 grudnia. Oficjalna inauguracja świątecznej iluminacji odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu po zapadnięciu zmroku. W magiczny klimat wprowadzi nas występ Warszawskiego Chóru Chłopięcego oraz Teatru AKT. Spacerowiczom, którzy udadzą się szlakiem świetlnych ozdób aż do placu Zamkowego będzie akompaniować świąteczna muzyka Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa. Wydarzenie potrwa do godz. 18:00, potem zostanie już tylko podziwianie iluminacji.

Na spacerowiczów czeka jeszcze jedna atrakcja, bowiem pierwszy raz w zimę zostaną uruchomione kolorowe fontanny w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Pokazy odbywać się będą co godzinę od 16:00 do 21:00, 9 i 10 grudnia. Na 15-minutowy pokaz złożą się motywy filmowe oraz świąteczne piosenki. Serdecznie zapraszamy!

fot. UM Warszawa