Pomóż stworzyć rowerowy portret Polski. Właśnie startuje specjalne badanie opinii polskich rowerzystów. To idealny moment, aby prawdziwi fani „dwóch kółek” mogli wyrazić swoje zdanie, przedstawić swoje pomysły czy zawrzeć uwagi.

Ilu rowerzystów to jednocześnie kierowcy samochodów? W jakim celu najchętniej korzystamy z „dwóch kółek”? Czy bardziej boimy się wypadku czy kradzieży roweru? - m.in. takie pytanie znajdują się w wyjątkowym badaniu przeprowadzanym przez Fundację Allegro All For Planet w ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry”.

„Kwestionariusz został przygotowany z myślą o stworzeniu obrazu kultury rowerowej w Polsce,
ze wszystkimi jej blaskami i cieniami, atrakcjami i barierami. Uzupełnienie go o dane z aplikacji mobilnej da nam prawdziwy obraz tego, jak Polacy korzystają z rowerów” – mówi dr Andrzej Siatkowski z Centrum Badań Stosowanych.

W badaniu znajdziemy pytania dotyczące rodzajów i częstotliwości aktywności rowerowych, oceny bezpieczeństwa, a także szczegółowej oceny infrastruktury rowerowej w poszczególnych miastach i tego, jak się zmieniała na przestrzeni ostatnich lat. W badaniu może wziąć udział każdy rowerzysta.

Ankieta dostępna jest na stronie: http://kreckilometry.pl/badanie

Uczestnicy badania mają szanse na zdobycie apteczek rowerowych i innych nagród . Rywalizacja potrwa do końca września i wtedy poznamy 20 miast, które wygrają nowe parkingi rowerowe. Szczegóły akcji dostępne są na stronie: www.kreckilometry.pl