Data wydarzenia: 05.11.2016 12:00 - 06.11.2016 18:00
Miejsce wydarzenia: empik Blue City, Warszawa , Aleje Jerozolimskie 179

Czasy, kiedy gry planszowe oznaczały tylko chińczyka lub warcaby, dawno już minęły. Przekonamy się o tym już 5 i 6 listopada podczas Dni Planszówek. W salonie Empik Blue City mieszkańcy Warszawy wezmą udział w turniejach, warsztatach, pokazach oraz wypróbują najbardziej kreatywne, oryginalne i ciekawe współczesne gry planszowe.

Dla tych którzy chcą poznać fascynujący świat gier planszowych, to doskonała okazja by sprawdzić jak różnorodna i ciekawa jest oferta w tej dziedzinie. W warszawskim salonie Empik Blue City odbędzie się szereg warsztatów i pokazów, które pomogą zapoznać się zarówno z nowościami, jak i uznanymi, współczesnymi klasykami. Doświadczeni gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił w turniejach.

Wśród współczesnych gier każdy znajdzie coś dla siebie. Na wydarzeniu będzie można poznać gry dla najmłodszych, które potrafią wciągnąć na długie godziny, a przy okazji zachęcić dzieciaki do oderwania oczu od tabletów i komputerów. Genialne w swojej prostocie, oparte o refleks i zręczność, gwarantują całym rodzinom masę śmiechu i zabawy. Obok nich są też gry, które wymagają najwyższego stopnia skupienia i umiejętności strategicznego planowania. Niejedna ich partia przeradza się w wielogodzinną kampanię, w której każda tura to dramatyczny zwrot akcji. Trzeba tylko uważać, żeby sojusze i animozje z gry nie wydostały się poza planszę...

Wszyscy którzy kochają gry, ale mają już dość komputera, lub szukają sposobu, żeby spędzać czas ze znajomymi i rodziną, nie wychodząc z domu w ciemne i zimne jesienne wieczory, powinni w najbliższy weekend skierować swoje kroki na Dni Planszówek. Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali nie tylko inspirujące warsztaty, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, ale również rabaty na wybrane pozycje.

Do wspólnej zabawy zaprasza Empik oraz wydawcy gier planszowych: Trefl, Hasbro, Egmont, Granna, Mattel, Epee. .