28 kwietnia ruszyły animacje dla dzieci w Parku Ujazdowskim. Na przełomie wiosny i lata, najmłodsi pod okiem instruktorów zbudują własną wioskę, a pracę umili im szereg atrakcji i zabaw!

Animacje zostały zorganizowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach Śródmieścia. Są alternatywą dla placu zabaw na terenie Parku Ujazdowskiego, z którego dzieci wciąż nie mogą korzystać. Od półtora roku trwa bowiem jego remont. Pomysł na animacje zrodził się po tym, jak zniecierpliwieni rodzice apelowali do Zieleni Miejskiej, aby jak najszybciej przywrócić dzieciom miejsce do zabawy. Jak zapewnia zarząd zieleni, prace nad placem zabaw zakończą się tej jesieni, a tymczasem wszystkie maluchy z dzielnicy mogą wziąć udział w wiosenno-letnich warsztatach.

Animacje będą prowadzone w każdy weekend (sobotę i niedzielę) od godz. 12.00 do 18.00. Ich głównym celem będzie utworzenie dziecięcej ekowioski. Najmłodsi na czas warsztatów staną się budowniczymi. Będą majsterkować, zrobią własne ekomeble i zbudują ogród. Stworzona przez nich wioska stanie się miejscem organizowania różnych imprez m.in. Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca. Szereg warsztatów zasilą zajęcia z komponowania zapachów i tworzenia ekologicznych kosmetyków. Chętni wezmą także udział w eksperymentach chemiczno-fizycznych. Nie zabraknie atrakcji takich, jak malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych, czy zabawa w basenie z kulkami.

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim ma być dostępny od jesieni tego roku. Trampoliny, piaskownice, zjeżdżalnie, mostki, ścianki wspinaczkowe – zanim zabawa na nowym placu rozpocznie się na dobre, warto skorzystać z bezpłatnych warsztatów organizowanych na terenie parku do końca wakacji!

fot. pixabay, wizualizacje UM Warszawa