W dniach 17-20 maja na Stadionie Narodowym odbędzie się 9. już edycja Warszawskich Targów Książek. Bibliofile, szykujcie się na moc atrakcji!

WTK to przede wszystkim spotkania autorskie i dyskusje o książkach, ale także twórcze warsztaty i zabawy. Organizatorzy, jak co roku, zadbali o atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Zakres tematów rozciąga się od poezji, po komiksy i multimedia. Prelegenci i autorzy książek zabierać będą czytelników w podróże po różnych rejonach, raz w głąb siebie, a innym razem w głąb odległego kraju.

Wydarzenie 17 maja rozpoczną spotkania z autorami: Grzegorzem Trochimczukiem, Agnieszką Kazałą, Wiolettą Piasecką, Klaudyną Sułek i Wojciechem Magierą. Przy każdym stoisku, czytelnicy będą mogli zrobić sobie zdjęcie z pisarzami, porozmawiać, otrzymać autograf, a także nabyć najnowsze publikacje. 17 maja odbędą się także m.in. szkolenia translatorskie i warsztaty z rysowania komiksów.

Z każdym kolejnym dniem będzie coraz ciekawiej. Organizatorzy zapraszają na szereg szkoleń Legalnej Kultury, ciekawe panele dyskusyjne, spotkania z podróżnikami, blogerami oraz cykl „Gwiazdy czytają dzieciom”. A czytającymi gwiazdami będą w tym roku: Joanna Moro, Lucyna Malec, Krzysztof Janczar, Artur Barciś i Hanna Śleszyńska.

To tylko nieliczne z atrakcji tegorocznych targów książki. Ze szczegółowym programem możecie zapoznać się na stronie internetowej. Na wszystkie wydarzenia w ramach WTK wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy!

MK/fot. wikimedia