Białołęka zrezygnowała ze współpracy z firmą DORBUD i poszukuje nowego wykonawcy, który będzie kontynuował budowę szkoły podstawowej na osiedlu Brzeziny. Oferty przyjmowane są do 28 marca.

Jak twierdzą władze dzielnicy, problemy z budową zaczęły się już w połowie 2016 roku, kiedy to spółka Dorbud S.A. nie była w stanie opłacić wszystkich swoich podwykonawców, co wiązało się z opóźnianiem postępów inwestycji. Kłopoty finansowe spółki pogłębiały się z miesiąca na miesiąc, a w 2017 r. urząd dzielnicy zaczął sam regulować niektóre płatności, aby nie doszło do wstrzymania prac. Wykonawca od samego początku odpierał te zarzuty. Zarzekał się, że problemy z opóźnieniami w przypadku tej, jak i kilku innych inwestycji realizowanych na terenie Białołęki, wynikały z przyczyn od niego niezależnych. Twierdził, że przyczyną problemów jest w głównej mierze chaos panujący w zarządzie dzielnicy, którego struktura, od momentu podpisania umowy, zmieniała się aż trzykrotnie. Firma współpracowała z czterema zastępcami burmistrza i trzema naczelnikami wydziału inwestycji.

Mimo wielu prób załagodzenia problemu, współpraca między zarządem dzielnicy, a spółką Dorbud zakończyła się fiaskiem. Białołęka zrezygnowała z usług firmy. Na początku marca ogłosiła przetarg na nowego wykonawcę inwestycji.

Szkoła przy ul. Warzelniczej ma pomieścić 1000 dzieci. Oprócz budynku konieczne jest utworzenie kilku boisk, placu zabaw i ogrodzenia. Nowy wykonawca będzie musiał oddać inwestycję do użytku najpóźniej 21 grudnia 2018. Firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 28 marca.

fot. UD Białołęka