Taksówkarze i pracownicy Wymiaru sprawiedliwości zablokują centrum. Sprawdź koniecznie!

Dziś – 5 marca 2019 roku Warszawa będzie prawdziwym komunikacyjnym torem przeszkód. Największych utrudnień tradycyjnie już można się spodziewać w centrum.

Taksówkarze i pracownicy sądownictwa
Choć terminy obu protestów nie były z sobą koordynowane, jednak fakt, że oba odbędą się w tym samym czasie, wprowadzi na ulicach centrum niemałe zamieszanie.

Zanim przejdziemy do tego: „gdzie”, zacznijmy od „dlaczego”.

Taksówkarze protestują przeciwko niekorzystnym dla nich zmianom w transporcie drogowym, bo jak twierdzą, wprowadzone zmiany w ustawie działają na ich niekorzyść. Dodatkowo spodziewają się, że rząd zajmie się tzw. „nielegalną konkurencją”, a więc Taxify czy Uber.

Pracownicy sądownictwa występują jako: MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Sądownictwa, Związek Zawodowy Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP w Warszawie, NSZZ Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP w Poznaniu i Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Sądów Rejonowych w Łodzi. Oni z kolei domagają się wzrostu wynagrodzenia o 450 złotych w budżecie na rok 2019.

Gdzie utrudnienia?
Protest pracowników wymiaru sprawiedliwości ma formę marszu: z trasą: sprzed ministerstwa finansów pikietujący przemaszerują ulicą Traugutta do Krakowskiego Przedmieścia, a następnie Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi przed kancelarię premiera. Organizatorzy spodziewają się, że w proteście weźmie udział ok. 3000 osób.

Protest taksówkarzy został zaplanowany w godzinach 12-15:30 na trasie: T. Czackiego – R. Traugutta – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – pl. Na Rozdrożu. Al. Ujazdowskie. 

W momencie, gdy zostanie zablokowany przejazd dla autobusów komunikacji miejskiej, zmienią się też trasy linii: E-2, 102, 105, 108, 111, 116, 118, 127, 128, 166, 171, 175, 178, 180, 195, 222, 503 i 518.

W czasie przemarszu wstrzymywany będzie też ruch na skrzyżowaniach ulic: Nowy Świat i Świętokrzyska, Nowy Świat  i Al. Jerozolimskie,  Al. Ujazdowskie i  Piękna oraz na placu Trzech Krzyży - czytamy na stronie ZTM-u.