Data wydarzenia: 15.02.2018 17:30 - 15.02.2018 19:30
Miejsce wydarzenia: Miejsce Aktywności Lokalnej przy ul. Grójeckiej 109

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Sławne Kobiety Ochoty” poświęcone wielkiej polskiej noblistce – jej pasji, odkryciom, a także poglądom na świat.

Fizyczka i chemiczka, odkrywczyni dwóch nowych pierwiastków – radu i polonu – tyle wie każdy z nas na temat dwukrotnej polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Wstyd by było przecież nie wiedzieć. Ale czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak długą drogę przebyła zanim dokonała wielkiego odkrycia? Jakie miała poglądy i zainteresowania poza sferą nauki?

Cykl „Sławne Kobiety Ochoty” jest wspólną inicjatywą pani burmistrz Ochoty – Katarzyny Łęgiewicz oraz Towarzystwa Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie i obejmuje dziesięć wykładów. Comiesięczne spotkania przybliżą sylwetki znanych i zasłużonych pań związanych z Dzielnicą Ochota, przez co pozwolą mieszkańcom zgłębić wiedzę o lokalnej historii oraz dowiedzieć się unikalnych faktów o niezwykłych postaciach.

Inaugurujący wykład poprowadzi wielka entuzjastka Marii Skłodowskiej-Curie i autorka jej biografii – Małgorzata Sobieszczak-Marciniak. Pani prelegent opowie nie tylko o naukowej drodze chemiczki, ale i o jej życiu prywatnym. Jaki pogląd na rolę kobiet, matek i żon miała Maria Skłodowska-Curie? Jak wyglądały jej stosunki z mężczyznami? Jaka była jej młodość? Odpowiedzi na te pytania usłyszymy już 15 lutego w nowo otwartym ochockim MAL-u.
Wstęp wolny!

MK/fot. Wikimedia