Trwa rozbudowa II linii metra na Woli. Aktualnie składana jest tarcza do drążenia tuneli. Niebawem ruszy praca nad trasą w stronę Ronda Daszyńskiego.

-Mieszkańcy Woli i Bemowa już wkrótce będą mogli korzystać z tak znakomitego środka transportu jakim jest metro. Dziś jesteśmy na placu budowy, z którego rozpocznie się drążenie tunelu w kierunku Ronda Daszyńskiego – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas spotkania z wykonawcą na placu budowy. Jak zapowiedziała, prace nad tym odcinkiem mają zostać ukończone w 2019 roku.

Rozbudowa II linii metra ruszyła w 2016 r. Zaplanowano wówczas 3,5 km trasy – od Ronda Daszyńskiego w głąb Woli. Stacje które powstaną to: Płocka – pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską, Młynów – pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza – pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Prace nad stacjami Młynów i Płocka są mniej więcej w połowie. Betonowa konstrukcja stacji Księcia Janusza jest już gotowa, trwa jednak budowa komory torów odstawczych za stacją w kierunku zachodnim.

Wykonawcza firma Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş poinformowała, że niebawem ruszy tarcza do drążenia tuneli – TBM Krystyna, a zaraz po niej, za miesiąc – Maria, która wydrąży równoległy tunel, bowiem pociągi metra jeżdżą oddzielnymi tunelami dla każdego kierunku ruchu. Wedle deklaracji wykonawcy, już za rok mieszkańcy Woli będą mogli dojechać do centrum w ok. 12 minut.

fot. UM Warszawa