Przewrócone drzewa, połamane konary i gałęzie spadające na zaparkowane auta, zablokowane ulice i chodniki, zerwane elementy fasad i uszkodzone elementy infrastruktury miejskiej. Od godz. 12:45 do godz. 14:15 do straży miejskiej wpłynęło już ponad 130 zgłoszeń w związku z nawałnicą, która przeszła nad Warszawą. Na numer alarmowy straży miejskiej cały czas wpływają kolejne informacje

Już ponad 130 zgłoszeń przyjęli już strażnicy miejscy w związku z czwartkową nawałnicą, która przeszła nad Warszawą. Informacje dotyczyły powalonych drzew, połamanych konarów i gałęzi, które spadły na zaparkowane auta, ulice lub chodniki, uszkodzonych trakcji tramwajowych, podtopień, uszkodzonej sygnalizacji świetlnej.

 

Przykładowe zgłoszenia: przy ul. Przasnyka złamane drzewo zablokowało wejście do budynku, przy ul. Jagiellońskiej spadające drzewo przewróciło się na samochód osobowy oraz ogrodzenie, przy ul. Lucerny ogromne drzewo złamało się i zagraża upadkiem na przewody elektryczne, przy ul. Pocztowej drzewo przewróciło się na linię energetyczną i telefoniczną, na ul. Miłej trzy samochody zostały przygniecione przez drzewa.

 

Strażnicy zabezpieczają zagrożone miejsca przed dostępem osób postronnych, wzywają odpowiednie służby, a tam, gdzie jest to możliwe, we własnym zakresie usuwają przeszkody.


Fot. Grzegorz Kajak i Straż Miejska Warszawa