Galeria handlowa to "mekka" wszystkich zakupoholików. Okazuje się jednak, że całkiem nieźle może się tu czuć również egzotyczne zwierzę!

Egzotyczne zwierzęta na ulicach, skwerach, mieszkaniach i klatkach schodowych Warszawy? To już było – tym razem pięknie ubarwiony osobnik został odnaleziony w galerii handlowej w Śródmieściu.

Jak znalazł się w obiekcie wielkopowierzchniowym- nie wiadomo, zapewne wyczuł tropikalny klimat i pławił się w jarzeniowym świetle. Wezwany na miejsce Eko Patrol odebrał nieco wystraszonego osobnika i przewiózł do CITES przy ogrodzie zoologicznym w Warszawie. Teraz w komfortowych warunkach będzie wiódł dostatnie życie i może liczyć na posiłek.

Okazało się, że to rzadki gatunek, występujący w naturze tylko na Madagaskarze. Jego fachowa nazwa to dniówka madagaskarska. Posiadanie takiego zwierzęcia wymaga rejestracji w ciągu 14 dni od zakupu – te jedne z największych gekonów wymieniane są w załączniku do Konwencji Waszyngtońskiej o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.