18 lipca rozpocznie się remont i reorganizacja ulicy Podleśnej. Drogowcy informują o objazdach.

Ponieważ Podleśna jest łącznikiem między Wisłostradą a Marymontem, codziennie przejeżdża nią tysiące samochodów. Po latach użytkowania, droga wymaga generalnego remontu. W najbliższym czasie, drogowcy poprawią jej stan techniczny, a także zreorganizują ruch, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych. Pierwszy etap modernizacji rozpocznie się już 18 lipca.

Prace obejmą wymianę podbudowy i nawierzchni jezdni oraz utworzenie nowych krawężników na całej długości Podleśnej – od ul. Gwiaździstej do Marymonckiej. Przy skrzyżowaniach z ul. Lektykarską (po zachodniej stronie), Klaudyny (po zachodniej stronie), Marii Kazimiery i na wysokości numeru 38 powstaną nowe przejścia dla pieszych, a przed istniejącymi już przejściami pojawią się progi zwalniające. Tam też staną znaki ograniczenia prędkości do 30 km/h.

Od 18 lipca do 1 sierpnia zamknięty będzie odcinek od Marymonckiej do Lektykarskiej (bez skrzyżowania). Objazd poprowadzi ulicami: Gwiaździsta – Potocka – Słowackiego – Marymoncka. Ponieważ przy ul. Klaudyny trwa budowa ronda, kierowcy będą musieli objechać plac budowy tymczasową jezdnią łączącą ul. Rudzką z ul. Mickiewicza. W kolejnych etapach wyremontowane zostaną odcinki pomiędzy ulicami Lektykarską i Klaudyny, a następnie skrzyżowania – z ul. Podleśną i Klaudyny. Na koniec drogowcy położą nową nawierzchnię na całej długości drogi.

Utrudnienia czekają nie tylko kierowców, ale także podróżujących komunikacją miejską. Autobusy linii 121 pojadą ulicami Marymoncką oraz A. Sacharowa i zawrócą na rondzie przy stacji metra Słodowiec. Linie 181 i 197 oraz nocna N46 będą kursowały Marymoncką, Słowackiego, Gdańską i Hłaski. Linia 197 pojedzie dalej Lektykarską, a linia nocna i 181 ul. Rudzką. Z wyremontowanej Podleśnej będzie można korzystać od września.

fot. UM Warszawa