Biblioteka przy ul. Jagiellońskiej stanie się miejscem integracji mieszkańców. O jego charakterze zadecydują konsultacje społeczne.

Mieszkańcy dużych aglomeracji, gdzie wszystko dzieje się w pośpiechu i gdzie nikt nikogo nie zna, czują potrzebę zacieśnienia więzi. W Warszawie powstaje więc coraz więcej Miejsc Aktywności Lokalnej, które integrują sąsiedzką społeczność. Kolejny MAL zostanie utworzony tym razem na Pradze-Północ na osiedlu Golędzinów przy ul. Jagiellońskiej 47d.

O kształcie sąsiedzkiej przestrzeni zadecydują sami mieszkańcy. Od 18 maja do 9 czerwca, w bibliotece przy Jagiellońskiej odbędą się konsultacje społeczne. Na piątkowym spotkaniu 18 maja (godz. 18.00-20.00) mieszkańcy dowiedzą się, czym w ogóle jest MAL. Każdego kolejnego dnia, przez blisko miesiąc, będą mogli zgłaszać swoje uwagi, m.in. zapisując je na tablicy umieszczonej przy wejściu do biblioteki. 28 maja (godz. 18.00-20.00) odbędzie się wspólne projektowanie przestrzeni sąsiedzkiej. Ostateczny projekt zostanie przedstawiony 9 czerwca, w trakcie Nocy Bibliotek. Wszelkie uwagi dotyczące nowego MAL-u można przesyłać także drogą mailową na adres: zaneta.osiakowska@bppn.waw.pl.

MK/fot. www.bppn.waw.pl