Na czas pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza, ogłoszono żałobę narodową. W tym dniu odwoływane lub przekładane są wydarzenia kulturalne, imprezy, często zwykłe spotkania. Zanim więc wybierzecie się na planowany koncert lub spektakl, koniecznie sprawdźcie, czy aby na pewno się odbędzie!

Cała Polska żyje niedzielną tragedią w Gdańsku. Łączymy się w bólu, żalu, zastanawiamy się, dokąd zmierzamy my – ludzie, dokąd zmierzamy jako społeczeństwo i naród. Z pewnością podobnie będzie w najbliższą sobotę, gdy najbliżsi – rodzina i przyjaciele oraz mieszkańcy Gdańska będą żegnać swojego męża, ojca i prezydenta, Pawła Adamowicza. W tych smutnych chwilach towarzyszyć będzie im cała Polska. A co będzie się działo w Warszawie? Sprawdźcie!

Recital Stanisława Soyki w coctail-barze „Worek Kości” nie zostanie przełożony

Oto jak wyjaśnia swoją decyzję o zorganizowaniu wydarzenia mimo żałoby narodowej Renata Kuryłowicz, właścicielka lokalu: -Ani Artysta ani my nie chcemy go odwoływać. Właśnie dlatego, że tego dnia powinniśmy być wszyscy razem. Nie dzielić się, nie zamykać w domach i „wisieć” na facebooku, by wrzucać kolejne posty o żałobie. Być razem. Odwołaliśmy czwartkową burleskę. Pozostałe wydarzenia, bardzo spokojne i refleksyjne zresztą, pozostają. Jako wdowa powiem po ludzku: im bardziej się zamykamy w żałobie, im więcej ostentacji w niej, tym trudniej wrócić do rzeczywistości. Po śmierci męża nie zatrzymałam się ani na chwilę, bo życie się nie zatrzymało, bo nie chciałam oddalić się od ludzi. Obecną sytuację rozumiem w podobny sposób. Ludzki, nie polityczny.

Sam Stanisław Soyka mówi o swojej twórczości: -Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni.

X Bal Charytatywny „Gwiazdy Dobroczynności” – przełożony na 2 marca

Jedna z największych imprez – coroczny bal charytatywny „Gwiazdy Dobroczynności”, mający odbyć się w sobotę w hotelu Victoria Sofitel – został przełożony na wieczór 2 marca 2019 r. Zarówno Organizatorzy jak i celebryci, którzy mieli wziąć w nim udział zgodnie stwierdzili, że dzień pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza powinien być uczczony w sposób spokojny, w zadumie i właśnie przez szacunek dla Prezydenta i jego rodziny bal zostaje przeniesiony.

Wilki akustycznie w klubie Progresja – koncert przełożony na niedzielę, 20 stycznia

Również zespół Wilki, towarzysząca im Orkiestra Symfoników Gdańskich i klub Progresja wspólnie podjęli decyzję o przełożeniu koncertu na niedzielę. W obliczu tej tragedii, która wydarzyła się podczas imprezy dobroczynnej niewyobrażalne jest, by w dniu pogrzebu miałby odbyć się koncert zespołu. -Kochani! Prezydent Andrzej Duda wydał dekret, wg którego żałoba potrwa do soboty, do godziny 19:00. Nie zmienia to naszej decyzji o przełożeniu koncertu na niedzielę, na godzinę 20:00. Nie czulibyśmy się dobrze z tym, żeby trwać w żałobie do godziny 19, a już godzinę później rozpływać się przy fantastycznej muzyce. Oddajemy hołd Prezydentowi Adamowiczowi przez cały sobotni dzień, oddając się refleksji i wyciszeniu, a w niedzielę zapraszamy na cudowny czas z największymi przebojami Wilków – czytamy na oficjalnym profilu zespołu na FB.

Restauracja Letnisko w Falenicy – pierwszy bal karnawałowy przełożony na 16 lutego.

-Jako zwykli obywatele, jesteśmy głęboko wstrząśnięci zdarzeniami i nie wyobrażamy sobie, aby w najbliższych dniach móc świętować w obliczu tragedii jaka stała się udziałem rodziny Pana Prezydenta Adamowicza oraz gdańszczan. Bal został przełożony na 16 lutego. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w balu 16 lutego, mogą przełożyć go na 2 marca (bal ostatkowy) lub anulować rezerwację – informują organizatorzy.