Marzy Ci się kąpiel słoneczna i relaks w plenerze, ale do urlopu daleko? To i wiele innych bezpłatnych atrakcji znajdziesz nad Wisłą, m.in.: na plaży "Poniatówce"!

Warszawska Wisła od wielu lat przyciąga tłumy miłośników aktywnego spędzania czasu i chociaż znajduje się w centrum miasta, pozwala odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Daje też bywalcom mozliwość poczucia się jak na wakacjach. Wystarczy, że wybiorą się do letniej strefy rekreacji w nadwiślańskim otoczeniu, która będzie dostępna dla warszawiaków i turystów aż do września.

Jak informuje stołeczny ratusz, w tym sezonie do naszej dyspozycji będą aż ctery boiska do piłki siatkowej i stałe boisko do beach soccera. W każdej chwili możliwe jest też rozstawienie boiska do plażowej piłki ręcznej. Tuż przy placach do gry znajdują się trybuny mieszczące ok. 200 osób, kontenery pełniące funkcję szatni oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Strefę tworzą też urządzenia do street workout-u, które stanowią uzupełnienie istniejącej już siłowni plenerowej. Jak co roku, zorganizowana została także strefa chillout-u, w której można zrelaksować się po treningach i sportowych zmaganiach. Nie zabraknie również licznych animacji sportowo-rekreacyjnych takich jak: turnieje, cykliczne treningi oraz zajęcia ruchowe, pokazy i konkursy sportowe, a także zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Lato w mieście 2018”. Strefa otwarta jest codziennie w godz. 10.00-22.00 aż do września, a korzystanie ze wszystkich atrakcji bezpłatne!

Cyrkowo i sportowo w strefie

Przez cały sezon funkcjonowania letniej strefy rekreacji, w każdą sobotę w godz. 12.00–13.00 ekipa Ghetto Workout Poland poprowadzi dla chętnych otwarte treningi street workout’u. Natomiast w czwartkowe wieczory (w godz. 19.00–20.00), na boisku do beach soccera odbywały się będą bezpłatne treningi bubble football organizowane we współpracy z GmoodsBall.

W związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, nie zabraknie też okazji do wspólnego kibicowania dla dzieci i dorosłych. Organizatorzy gwarantują naukę okrzyków dopingujących piłkarzy, tańca z pomponami z dużym jednorożcem, skoków na giga-skakance i wielkiej pompowanej dętce. A także: zabawnych występów cyrkowych, gier i zabaw związanych z piłką.

W lipcu w strefie odbywały się będą cykliczne, bezpłatne treningi realizowane we współpracy z organizatorem Runmageddon oraz Warsaw Eagels. Strefa rekreacji na Poniatówce ponownie stanie się także areną Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej (7-8 lipca). Ale to nie wszystko, przez cały sezon planowane są liczne imprezy dla dzieci i dorosłych.

Pomyśleli o wszystkim

Jak zapewniają administratorzy, każdy – niezależnie od tego, czy przyjdzie z rodziną czy przyjaciółmi, znajdzie na stołecznych plażach coś dla siebie. Warszawiacy mogą tam wypożyczyć bezpłatnie sprzęt plażowy oraz wziąć udział w organizowanych animacjach i zabawach. Wiele rzecznych atrakcji przygotowanych zostało z myślą o dzieciach i młodzieży. W ofercie znajdziemy różnego rodzaju zajęcia i warsztaty plenerowe, np. szkutnicze, przyrodnicze i artystyczne. Miłośnicy aktywnych form wypoczynku mają do dyspozycji ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu, Nadwiślański Szlak Rowerowy (NSR) na lewym. Są tam także siłownie plenerowe, pumptruck i welodrom oraz liczne możliwości uprawiania sportów wodnych. Turyści na pewno zechcą przespacerować się bulwarami wiślanymi i obejrzeć zachwycający pokaz w Multimedialnym Parku Fontann.

Wiślanych atrakcji nie brakuje także dla maluchów. Specjalnie dla nich, na plaży Poniatówka powstał plac zabaw inspirowany Wisłą. -Główny ciąg komunikacyjny, w formie drewnianego podestu, meandruje po plaży symbolicznie przedstawiając przebieg rzeki. Las łęgowy został na placu przedstawiony w formie drewnianych pali, a ławice przybrały formę piaskownicy. Niewielka ścianka edukacyjna przybliża najmłodszym zagadnienia związane z przyrodą, żeglugą i plażowaniem. Wszystko wykonane jest z naturalnych materiałów takich jak drewno, piasek, wiklina i skały – czytamy na stronie UM Warszawa.

Dodatkowe informacje, w tym szczegółowy harmonogram atrakcji strefy znajdziecie TUTAJ oraz na FB.

Jednak przestronne plaże, wszechobecna zieleń, kluby sportowe, szeroka oferta żeglugowa oraz liczne restauracje i klubokawiarnie to tylko fragment tego, co oferuje mieszkańcom Dzielnica Wisła. Królowa polskich rzek zachęca do aktywności, więc rzuć wszystko i chodź nad Wisłę!

ML/fot. pixabay