PolskiBus odjeżdża na zawsze. 18. grudnia oficjalnie ogłoszono informację o zastąpieniu marki PolskiBus znanego przewoźnika przez niemieckiego przewoźnika FlixBus.

Marka PolskiBus będzie wygaszana w Polsce, a czerwone autokary zastąpią zielone FlixBusy. Jest to spółka, która oferuje przewozy autokarowe na terenie Niemiec i Europy Środkowej i Zachodniej. Jest jednym z największych przewoźników w Europie. Jej siedziba znajduje się w Monachium.

FlixBus planuje w Polsce wyznaczyć nowe trasy w porównaniu z tym, które oferował PolskiBus, a na trasy wypuścić więcej autokarów. Na polskim rynku ta firma jest obecna od 2015 r. Dotychczas współpracował z firmą PolskiBus na trasach tras międzynarodowych (do Berlina, Pragi, Wiednia, Bratysławy i Budapesztu). Ponadto miał też połączenia międzynarodowe z Polski pod własnym szyldem w oparciu o polskich i zagranicznych przewoźników.

Marka PolskiBus całkowicie zniknie z dróg do kwietnia 2018 r., ale w branży mówi się, że ten proces może potrwać dłużej. W zeszłym roku, kiedy FlixBus przejął europejskie operacje Megabusa po kilku miesiącach usunął markę swojego konkurenta z rynku. Zapewne tak samo będzie w przypadku PolskiegoBusa.
Jak będzie wyglądała oferta FlixBusa, dowiemy się w najbliższym czasie, ale najprawdopodobniej nie będzie on oferował biletów za złotówkę, które były jednym z największych atutów PolskiegoBusa.