Odcinek bulwarów wiślanych pomiędzy mostami Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim doczekał się wykonawcy. Firma Skanska wygrała właśnie przetarg na dokończenie prac budowlanych, oferując najniższą cenę i najkrótszy czas realizacji zlecenia.

Odcinek bulwarów wiślanych pomiędzy mostami Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim doczekał się wykonawcy. Firma Skanska wygrała właśnie przetarg na dokończenie prac budowlanych, oferując najższą cenę i najkrótszy czas realizacji zlecenia.

Jak mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy:
– Mam nadzieję, że zgodnie z deklaracjami wykonawcy, po nowych bulwarach będziemy mogli się przejść już latem przyszłego roku. Dokończenie tej inwestycji to dla nas jeden z priorytetowych projektów. Będziemy z uwagą śledzić postęp prac i nadzorować wszystkie etapy robót

Firma Skanska zapewnia, iż prace budowlane nie potrwają dłużej niż 11 i pół miesiąca od momentu podpisania umowy. Za swoją pracę dostanie ponad 65 mln zł. Kwota ta jest o 35 mln niższa niż zakładany budżet na tą inwestycję. W ramach projektu zbudowana zostanie promenada spacerowa na której będzie się znajdował pasaż parterowych pawilonów handlowych. Deweloper daje 60 miesięczną gwarancję na swoje prace.

Przebudowa całego odcinka bulwarów wiślanych została podzielona na kilka etapów. W ubiegłym roku miastu udało się ukończyć pierwszy etap inwestycji – Bulwar Starzyńskiego. Z powodu utrudnień spowodowanych podwyższonym stanem wody na Wiśle nastąpiło opóźnienie z oddaniem inwestycji. Problemem dla ratusza była również upadłość wykonawcy, czyli Hydrobudu Gdańsk. Po wypowiedzeniu umowy firmie dokończenie inwestycji zlecono miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.

Konrad Hamelusz/fot. wikimedia.org