Rozpoczęła się metamorfoza jednego z najważniejszych punktów na mapie Pragi-Południe. Nowa nawierzchnia, oświetlenie i szereg innych zmian sprawią, że park przy Jeziorku Kamionkowskim będzie bezpieczniejszy i jeszcze ładniejszy.

Park Skaryszewski jest ulubionym miejscem wypoczynku wielu Warszawiaków. Zazieleniony teren z jeziorem sprzyja porannemu joggingowi, spacerom i weekendowemu leniuchowaniu. Chociaż wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, przyszedł czas, aby co nieco w nim zmienić. Metamorfoza już się rozpoczęła.

Park wymaga wymiany nawierzchni, oświetlenia i wielu prac porządkowych. Roboty zaczęto od usunięcia nieestetycznego ogrodzenia od strony ul. Międzynarodowej. Lada moment, remont przejdzie aleja obwodnicowa – zostanie na niej ułożony nowy asfalt. O innych zmianach w obrębie ścieżki zadecydują rezultaty prac odkrywkowych i archeologicznych. Największą metamorfozę przejdzie jednak aleja główna. Spękany asfalt zastąpi nawierzchnia mineralna. Staną nowe ławki i kosze na śmieci. Wzdłuż obu wspomnianych wyżej alei powstanie również nowe oświetlenie. Betonowe słupy zastąpią estetyczne żeliwne pastorały.

Zarząd Zieleni rozważa także zainstalowanie od strony ulic Zielenieckiej, Międzynarodowej oraz wejścia głównego od al. Waszyngtona blokad, które zapobiegną nieupoważnionemu parkowaniu i wjazdom na teren parku.

Miasto zachęca wszystkich zainteresowanych losem „Skaryszaka” do wypełnienia internetowej ankiety. Odpowiedzi Warszawiaków mają pomóc w zaplanowaniu dalszych etapów modernizacji. W maju odbędzie się również spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne, a jego dokładny termin poznamy już niedługo.

MK/fot. wikimedia