4 kwietnia ruszają wyjątkowe spotkania w ramach pierwszych Warszawskich Dni Świadomości Autyzmu. Zapraszamy na programy edukacyjne, konsultacje ze specjalistami i seanse filmowe.

W ostatnich dniach Pałac Kultury i Nauki, Most Śląsko-Dąbrowski i 30 innych charakterystycznych dla stolicy budynków symbolicznie zaświeciły się na niebiesko – 2 kwietnia obchodzimy bowiem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Warszawa, za przykładem innych miast na całym świecie, postanowiła zorganizować cykl wyjątkowych spotkań z tej okazji.

Od 4 do 21 kwietnia, na terenie stolicy odbędzie się mnóstwo ciekawych wydarzeń poświęconych tematowi autyzmu. W bezpłatnych spotkaniach mogą wziąć udział ci, którzy na co dzień mają do czynienia z autyzmem – rodzice chorych dzieci, czy pedagodzy szkolni, a także ci, których temat ten po prostu interesuje. Wielu z nas ma bardzo ogólne, często także błędne pojęcie o autyzmie. Warszawskie Dni Świadomości Autyzmu są szansą na zgłębienie wiedzy w tym temacie, do którego wciąż jeszcze przyklejonych jest wiele stereotypów. Jakie są objawy choroby i jak sobie z nimi radzić? Co czuje osoba autystyczna i jak wygląda jej świat? Na te i inne pytania odpowiedzą wybitni specjaliści. Bądźcie więc otwarci na cenne wskazówki oraz ciekawe i poruszające historie – bo i tego nie zabraknie.

4 kwietnia w Warsztacie Warszawskim odbędą się konsultacje z psychologami i terapeutami. 5 kwietnia w MAL-u Kłobucka zostaną przeprowadzone warsztaty pt. „Behawioralne metody pracy z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu’’. Od soboty rusza edukacyjny tramwaj, w którym porad udzielą specjaliści z Fundacji SYNAPSIS oraz Poradnika Autystycznego. 11 kwietnia kino Muranów puści trzy filmy w przeglądzie zatytułowanym „ARTYZM, AUTYZM, AUTENTYZM”. Więcej wydarzeń i szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy!

MK/fot. pixabay