Data wydarzenia: 14.04.2018 09:30 - 14.04.2018 21:00
Miejsce wydarzenia: DK "Zacisze", ul. Blokowa 1

Dom Kultury „Zacisze” po kilku latach przerwy organizuje Przegląd Teatrów Amatorskich, w którym weźmie udział 10 grup teatralnych, a każda z nich wystawi 50-minutowy spektakl. Kto okaże się najlepszy?

Większość amatorskich teatrów, wbrew pozorom, nie uprawia amatorszczyzny. Tworzą je ludzie z pasją, którzy kochają scenę i podchodzą do niej równie poważnie, co zawodowcy. Będzie się można o tym przekonać już w najbliższą sobotę 14 kwietnia podczas Przeglądu Teatrów Amatorskich SPOT.

W konkursie biorą udział grupy z różnych stron Polski, skupiające młodzież w wieku od 15 do 25 lat. Każda z nich wystawi jeden spektakl. Pierwszy rozpocznie się już o godzinie 9:30. Na scenie DK „Zacisze” wystąpią: Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, Teatr TU (MCK Czarnków), Teatr Scena Kotłownia (OTIKO Ostrów Mazowiecka), Teatr Blagier (SDK Stalowa Wola), Teatr Fraglesy (XLV LO Warszawa), Teatr Nietentego z Elbląga, Grupa Teatralna Remiza (Stowarzyszenie Kulturalny Serock), Teatr Fiakier (DK Dorożkarnia), Resume (Fundacja Czas Kultury Legionowo), Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” z Szydłowca. Zobaczymy m.in. adaptacje tekstów Mrożka, Gombrowicza i Jerzego Stawińskiego.

Przedstawienia oceniać będzie jury w składzie: Ewa Domańska – świetna aktorka teatralna i filmowa związana z Teatrem Polskim w Warszawie, Aneta Płuszka – absolwentka WST w Krakowie i wydziału lalkarskiego we Wrocławiu oraz Przemysław Wyszyński – reżyser, choreograf, aktor, absolwent akademii teatralnej w Los Angeles i AT im. Zelwerowicza w Warszawie. Kiedy teatralne zmagania dobiegną końca, krytycy wyłonią zwycięzcę. Wydarzenie będzie trwało cały dzień – od rana do późnego wieczora.

Wstęp na spektakle jest wolny – każdy miłośnik teatru będzie na nich mile widziany. Szczegółowy program przeglądu znajdziecie TUTAJ.