Każdy kto posiada psa lub inne zwierzę domowe nie wyobraża sobie życia bez niego. Wiele wspólnie spędzonych chwil podczas zabaw, wspólnie przebyte kilometry podczas spacerów. Co zrobić, gdy po powrocie ze spaceru okazuje się, że Nasz pies jest cały w błocie? Jak nauczyć go czystości i szybko posprzątać zabrudzoną powierzchnię?

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka zdaniem wielu ludzi. Pierwszy biegnie, aby się przywitać po Naszym powrocie z pracy, przynosi zabawki, aby się z nim pobawić i nawet skrada miejsce w Naszym łóżku. Czysty pies to luksus, niestety wiele spacerów wiąże się z tym, że pies wraca z nich brudny. Jak zadbać o jego czystość?


Naucz psa czystości

Naukę czystości rozpocznij jak najwcześniej. Szczeniak załatwia się o wiele częściej niż starszy pies.

  • Kup odpowiednie wyposażenie- maty higieniczne zakupione w sklepie zoologicznym lub aptece świetnie sprawdzają się przy nauce załatwiania się. Wchłaniają wszystkie płyny i zapobiegają wydostawaniu się przykrych zapachów.

  • Nauka załatwiania w jednym miejscu- Są dwa sposoby tej nauki. Można rozłożyć maty na powierzchni całego mieszkania i efektywnie zdejmować nieużywane lub za każdym razem kierować psa tylko w jedno miejsce, jednak to wymaga poświęcenia wiele czasu i uwagi, a takżę uczy cierpliwości i konsekwencji w działaniu.

Jeśli pies i tak załatwi się na podłodze nie powinno się moczyć nosa psa w odchodach. Pies doznaje urazu psychicznego co później może prowadzić do poczucia braku bezpieczeństwa, wycofania, a my przecież chcemy jak najlepiej dla Naszego psa. Warto zatem nagradzać psa po każdym dobrze wykonanym zadaniu.


Pamiętaj, że po takiej rozrywce konieczne jest wykąpanie psa.

Pies po spacerze

Zadbaj o to, aby pies każdego dnia był uczony czystości. Psy tak jak ludzie, zapamiętują pewne schematy: człowiek bez zastanowienia odpala samochód wykonując zawsze te same czynności, a nauczony pies bez zastanowienia czeka na obiad o danej godzinie lub po spacerze czeka wycierania łapek. Więc nawet jeśli ma je czyste warto poświęcić chwilę na to, aby wytrzeć mu łapki, by później mieć więcej wolnego czasu, a nie biegać i sprzątać po psie.

Zdarza się, że pies wykąpie się w kałuży lub wskoczy do błota- taka jego natura. Nie krzyczmy na niego tylko zaraz po powrocie do domu wykąpmy go. Ważne jest, aby po kąpieli dobrze psa wytrzeć, żeby nie zostawiał śladów na podłodze. Można też psa nauczyć, że jeśli jest wykąpany idzie położyć się na swoje miejsce i tam odpoczywa.

Co zrobić jeśli pies twierdzi, że jego miejsce to kanapa albo Nasze łóżko? W takich przypadkach najlepiej położyć jakiś koc, na którym pies będzie mógł się położyć. Ochroni to meble przed wchłanianiem brudu i wilgoci.

Dywan bardzo często jest miejscem, na którym pies spędza dużo czasu dotrzymując Nam towarzystwa. Wszystkie pyłki przyniesione z dworu, mokra ziemia pod łapkami, kurz zostają na dywanie. Warto pamiętać o jego regularnym odkurzaniu i trzepaniu, aby utrzymać go w czystości. Psa także trzeba regularnie wyczesywać. Wypadająca sierść często zostaje na podłodze. Czesanie psa nawet 1-2 razy w tygodniu bardzo ułatwi Nam utrzymywanie domu w czystości.

Zapach po psie- jak go usunąć


Mokry lub wykąpany pies pozostawia w mieszkaniu specyficzny zapach. Warto zatem zadbać o czyste i ładne powietrze. W pierwszej kolejności jeśli pies nabrudził trzeba szybko usunąć zanieczyszczenie, aby zapach nie rozprzestrzeniał się bardziej. Warto także często wietrzyć mieszkanie, co pozwala na usunięcie przykrego zapachu. Jednak w okresie zimowym nie jest to takie proste. Można w takim przypadku przygotować naturalny odświeżacz powietrza zrobiony ze skórki pomarańczy.

Jeśli pies załatwia się w domu ciągle w tym samym miejscu warto spryskać je mieszanką octu z wodą. Jest to naturalny środek, który nie zagraża uszkodzeniu zmysłu węchu Naszego pupila. Należy także zwrócić uwagę na to czy pies nie znalazł sobie nowego miejsc do załatwiania potrzeb. W celu zapobiegania temu warto rozłożyć matę i nauczyć go, że jeśli musi to może załatwić się w tym miejscu.


Spacer jest dla psa- pozwól mu się cieszyć wyjściem

Kompleksowe sprzątanie po psie- najlepiej z firmą sprzątającą

W całej Polsce znajdują się firmy, które zajmują się kompleksowym sprzątaniem. Warto zatem wynająć firmę i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu na dłuższy czas.

Jedną z firm zajmującą się sprzątaniem mieszkań jest firma CityClean24. Używają specjalistycznego sprzętu, zamgławiania oraz produktów, które pomagają utrzymać porządek w późniejszym czasie.

Zamgławiacz ULV używany jest do wywabiania przykrych zapachów. Jego praca polega na wytworzeniu mgły, która jest połączeniem wody ze środkiem chemicznym. Wytworzoną mgłę emituje w oczyszczanym pomieszczeniu. Jest ona tak lekka, że bez najmniejszych problemów przedostaje się ona w najmniejsze zakamarki pomieszczenia.

Głównymi środkami używanymi czyszczenia do czyszczenia przez firmę sprzątającą CityClean24 są produkty firmy Tenzi i Voigt. Środki te są najlepszej jakości posiadając odpowiednie certyfikaty. Bardzo dobrze usuwają plamy, zabrudzenia, nadają się do sprzątania ręcznego jak i za pomocą maszyn. Zapobiegają one takżę przywierania brudu, wchłaniania wody czy wydzielania nieprzyjemnych zapachów. Posiadają także certyfikat antypoślizgowości dbając o Nasze bezpieczeństwo. Do czyszczenia podłogi używana jest także parownica firmy Karcher, która przy użyciu wytwarzanej pary wodnej sprawnie czyści podłogę nie zostawiając żadnych śladów.

Do czyszczenia mebli tapicerowanych firma używa także urządzeń firmy Karcher. Odkurzacz piorący Puzzi służy do wyczyszczenia kanap, łóżek i dywanów. Dzięki niemu nieczystości wciągane są do pojemnika na brudną wodę i trwale usuwane.

Utrzymanie czystości posiadając zwierzęta jest trudnym zadaniem. Od początku trzeba nauczyć pupila czystości. Ważne jest też systematyczne sprzątanie mieszkania. Co jakiś czas warto pomyśleć o wynajęciu firmy sprzątającej, która dzięki swoim usługom pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz przyczynić się do utrzymania czystości.

Cierpliwość, bezwarunkowa miłość i beztroskie życie- tego może nauczyć Nas każdy pies. Każdemu z Nas żyje się znacznie łatwiej z czystym i zadbanym psem. Zadbaj także o swoje mieszkanie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą sprzątającą CityClean24 z Warszawy, zajmującą się kompleksowym sprzątaniem mieszkań, domów i biur.

%MCEPASTEBIN%