Jesteś mieszkańcem lub sympatykiem Ursynowa? Masz ochotę zapisać się w historii tej dzielnicy? Zatem koniecznie weź udział w konkursie na opracowanie znaku graficznego „40-lecia Ursynowa".

W przyszłym roku minie 40 lat odkąd pierwsi mieszkańcy odebrali klucze do mieszkań w ursynowskich blokach. Spełniał się sen minionej epoki o wielkim osiedlu, zbudowanym od podstaw na polach Ursynowa i Natolina. Początki były niezwykle trudne – radość z własnego "M" nie do końca przysłaniała ogromne braki infrastruktury. Dziś Ursynów jest nowoczesną, dynamiczną dzielnicą, która przyciąga stale nowych mieszkańców i ma wiele do zaoferowania.

Przez 40 lat dokonała się ogromna przemiana. Ursynów przestał być ponurym blokowiskiem, a skąpą architekturę przykryła bujna zieleń, powstały sklepy, kawiarnie, parki, pierwsze w Polsce metro oraz wiele obiektów oświatowych i sportowych.

Dziś Ursynów to dzielnica, która ma swoją markę i cieszy się wysokim prestiżem. Z pewnością jest więc co świętować.

-8 stycznia 2017 roku przypadnie 40 rocznica oddania do użytkowania pierwszego mieszkania wybudowanego na Ursynowie w technologii wielkiej płyty. Od tego dnia rozpoczniemy świętowanie Jubileuszu „40–lecia Ursynowa”. Przed nami wiele wydarzeń społeczno-kulturalnych oraz uroczystości oficjalnych. Ogłaszamy konkurs na znak graficzny „40-lecia Ursynowa”, ponieważ chcemy, aby ten znak stał się rozpoznawalną klamrą obejmującą wszystkie wydarzenia nawiązujące do jubileuszu. Aby podkreślić charakter naszej Dzielnicy oraz wyjątkową aktywność mieszkańców zapraszamy ich do udziału w konkursie  – podkreśla zastępca burmistrza Ursynowa Łukasz Ciołko

Konkurs adresowany jest do wszystkich pełnoletnich zainteresowanych osób.


Projekty można zgłaszać do 21 listopada br. do godz. 10.00. Następnie najlepsze z nich zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców, którzy wybiorą znak graficzny „40-lecia Ursynowa”

Szczegóły dotyczące udziału w konkursie zawarte są w regulaminie.