Jeśli jeszcze nie poczuliście magii zbliżających się świąt, to z pewnością teraz się to zmieni! Na warszawskich ulicach stopniowo pojawiają się już bożonarodzeniowe dekoracje, a na tory właśnie wyjechały dwa, pięknie ozdobione pociągi metra.

Składy przyozdobione dekoracjami związanymi z Bożym Narodzeniem kursują zarówno na linii M1, jak i M2 podziemnej kolei. Przejedziemy się nimi od 6 grudnia do 6 stycznia, codziennie od około godz. 7:00 do 20:00. Na wagonach pociągu Inspiro, który kursuje po centralnym odcinku drugiej linii metra, oprócz typowo świątecznych ozdób zobaczymy także warszawskie motywy: Syrenkę, most Świętokrzyski, Kolumnę Zygmunta i Stare Miasto.

Jak mówi prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski: -Warszawianki i warszawiacy w ubiegłym roku bardzo ciepło przyjęli pomysł świątecznego udekorowania składu metra. Mieliśmy wiele pytań czy i w tym roku ten projekt zostanie powtórzony. Widząc jak dużym zainteresowaniem cieszył się pociąg nie mogliśmy postąpić inaczej. W tym roku świąteczne składy pojawią się na obu liniach podziemnej kolei.

Na dzień inauguracji świątecznych pociągów wybrano mikołajki. Pasażerowie podziemnej kolei są dziś częstowani cukierkami i pierniczkami. Hostessy oraz pracowników metra ze słodkim poczęstunkiem można spotkać w wagonach świątecznego pociągu i na wybranych stacjach metra.

Przejazd całą linią M1 zajmuje około 39 minut. Na tej linii świątecznym pociągiem jest skład serii 81. Druga linia podziemnej kolei to obecnie 7 stacji i około 6 km długości. Całą trasę M2 można obecnie przejechać w 11 minut. Świątecznym pociągiem na tej trasie jest skład Siemens Inspiro. Każdy z pociągów może jednorazowo przewieźć około 1200 pasażerów. Pociągi nie będą wymieniane pomiędzy liniami.

fot. UM Warszawa/R.Motyl